Zdroj: Shutterstock

Trámový strop
Betonový strop
Vazníky
3
Fotogalerie

Můj dům můj hrad

Mnoho majitelů rodinných domů trápí vysoké náklady za vytápění a stále se zvyšující ceny energií. Starší budovy i novostavby často vykazují konstrukční závady, které se projevují nehospodárným nakládáním s teplem, snížením tepelné pohody a životnosti stavebních materiálů, což může vést až ke zhoršení statiky budovy.

Noční můrou projektantů jsou zejména tepelné mosty, které zhoršují celkovou energetickou bilanci stavby. Rovněž vytvářejí podmínky pro vznik plísní. Ty často rostou na místech, kde je nelze vizuální kontrolou odhalit a likvidovat. Plísně jsou nejen zhoubné pro některé konstrukční materiály, např. trámy krovu a střešní latě, ale jsou silnými alergeny s karcinogenními účinky.

Už jste slyšeli o termovizi? Termovize neodhalí nejen tepelné mosty, ale objeví i nedostatečnou izolaci obvodového pláště budovy. Abychom dosáhli věrohodného výsledku, musí mít obsluha termokamery velkou zkušenost a odborné znalosti. Musí být schopna posoudit, jak zajistit spolehlivost měření, vyhodnotit zdroje problémů a také musí umět negativní vlivy bezpečně eliminovat. Častým viníkem vysokých nákladů na topení jsou stará okna nebo nevhodné usazení nových oken. Největší úniky tepla však jsou do prostoru půdy.

Ale jak na to?

Máte-li dům s dutým trámovým stropem bez izolace, nebo nevyužitou půdou bez izolace, zjistěte na vlastní oči sami, jaké nejlevnější opatření Vám ušetří teplo a tisíce!

Tři nejčastější způsoby aplikace minerální izolace MAGMARELAX®

Stropní systém MAGMARELAX Stropní systém MAGMARELAX | IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Foukání do dutiny v podlaze půdy - musíme mít k dispozici volný prostor nad stropem obytných místností, tedy v podlaze půdy. Díky této technologii se zateplí i velmi těžko přístupné prostory. Stačí jen několik otvorů v podlaze půdy, které se po nafoukání znovu uzavřou. Vše je dokonale utěsněno, i ty nejmenší skulinky, kudy by mohlo teplo unikat.

Nafoukáním přímo na podlahu půdy - izolujeme tam, kde není dutý prostor k dispozici nebo je příliš nízký. Na volnou plochu podlahy půdy se nafouká vrstva minerální vlny o síle 20 až 25 centimetrů. Tato vrstva již velmi dobře tepelně izoluje a zároveň ji lze pořídit za rozumnou cenu. Poměr ceny a úspory nákladů na topení zde vychází nejlépe. Nevýhodou však je, že půda není jinak využitelná.

K foukání do nové podlahy - přistoupíme, chceme-li dále využívat půdní prostor k letnímu bydlení, nebo jen tak k relaxaci. Vytvoří se lehká, velmi stabilní nová podlaha. Stropní systém MAGMARELAX® je konstrukce z OSB desek a dalších doplňků pro zajištění 100% funkčnosti izolace i podlahy. Konstrukce se předem připraví a následně je smontována přímo na půdě. Dům tak nezatěžujete pokládáním těžkých izolačních desek a betonovou podlahou.

Červená střecha Červená střecha | IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Porovnejte si sami náklady a návratnost zateplení stropu se zateplením stěn a oken!

  výměna oken   foukaná izolace stropu MAGMARELAX® zateplení stěn či fasády
návratnost investice 20 a více let 4 - 5 let 30 a více let
doba realizace 2 - 5 dní 3 - 5 hodin několik týdnů
další nezbytné úkony zednické práce, úklid, malování několik malých otvorů lešení, nová fasáda, dokončovací práce a úklid

Začněte šetřit hned a objednejte si nezávaznou prohlídku svého domu. Nechte si proměřit úniky a neutrácejte za teplo, které vám uteče ven.

Více se dozvíte na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.