nahoru

Facebook. Šmírák, kterému zdaleka neplatíme jen ztrátou soukromí a osobních údajů

mc 21. října 2021 • 20:00
Mark Zuckerberg
• foto: 
Profimedia

Dneska si to trošku opepříme a místo Babiše, Zemana, Mynáře a covidu se pobavíme o Facebooku! Velká spousta z nás na něj ve společnosti vždycky nadává - většinou jako na žrouta času a neustále rozptylování, které nabízí. Problém téhle sociální monstrozity ale spočívá někde úplně jinde. Už jste o tom určitě slyšeli - Zuckerber čelí obžalobě ohledně zneužívání osobních dat - třeba proto, že vaše zprávy nechával číst týpky z Netflixu nebo že sleduje bez svolení vaši polohu. Jen těžko byste hledali někoho prohnanějšího než je tenhle špion, kterého si nosíte v kapse. Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.

Facebook je terčem vážných obvinění už roky. Teď mu ale pořádně zavařila whistleblowerka Frances Haugenová - Facebook upřednostňuje zisk před bezpečnostní svých produktů. Takže nebudou drogové kartely nebo obchodníky s bílým masem blokovat, protože to by jim nevyneslo žádný peníze. Ale Zuck to vyřešil opravdu Šalamounsky. Facebook přejmenuje.

mc


Klíčová slova: Události Luďka StaňkaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.