nahoru

Soutěž Podcast roku zná své vítěze. Zabodoval i Prostor X

rb 25. června 2021 • 15:00
Podcast roku zná své vítěze
Podcast roku zná své vítěze
• foto: 
shutterstock

Letošní ročník soutěže Podcast roku už zná své vítěze. O tom, že popularita podcastů stále roste svědčí i fakt, že se letošního hlasování zúčastnilo třikrát více posluchačů než v roce minulém. I my máme svého vítěze. Cenu odborné poroty v kategorii zpravodajství získal podcast Prostor X. A jak dopadlo hlasování v ostatních kategoriích?

Vinohradská 12 a Opravdové zločiny

Nejvýraznějším vítězem letošního třetího ročníku se stal v kategorii Veřejnoprávní podcast pořad Vinohradská 12  Českého rozhlasu. Ten za sebou s výrazným náskokem (získal 22,6 procenta hlasů) nechal podcast Host Lucie Výborné, trojku pak uzavírá podcast České televize, Fotbal focus podcast. 

V sekci Autorský podcast zvítězil pořad Opravdové zločiny moderátorek Evropy 2 Lucie Bechynkové a Barbory Krčmové. Na druhém místě se umístil podcast Povídání U Kulatého stolu, ve kterém si povídají Martin Klesnil a Patrik Fiala s vybraným hostem. Třetí skončil Brocast, série dlouhých konverzací se zajímavými osobnostmi na nejrůznější témata.

Prostor X vítězem u odborné poroty

Cena odborné poroty se letos poprvé udělovala v sedmi kategoriích. Porotci z řad osobností vybírali nejlepší projekty zaměřené na byznys, zpravodajství, cestování, zábavu a lifestyle, sport, osobní rozvoj a objev roku. Za nejlepší Zpravodajský podcast si pak odnesl cenu náš Prostor X.

Rozhovory Reflexu můžete poslouchat jako podcast Rozhovory Reflexu můžete poslouchat jako podcastFoto Reflex.cz

 

Podcast roku Veřejnoprávní podcast

1. Vinohradská 12

2. Host Lucie Výborné

3. Fotbal fokus podcast

 

Autorský podcast

1. Opravdové zločiny

2. U Kulatého stolu

3. Brocast

 

Cena odborné poroty

1. Byznys – Forbes Česko

2. Zpravodajství – Prostor X

3. Cestování – Travel Bible podcast

4. Zábava a lifestyle – Brocast

5. Sport – Angličan

6. Osobní rozvoj – Brain We Are CZ

7. Objev roku – Přepište dějiny

 

Podrobné výsledky najdete na stránkách soutěže Podcast roku.

Pořadatelem soutěže Podcast roku je společnost Active Radio, provozovatel rádií Evropa 2, Frekvence 1, rádia Z a audio platformy Youradio.

rb


Klíčová slova: soutěž, Prostor X, podcast roku