nahoru

Jak zhodnotit úspory? Nechte si sestavit finanční portfolio podle vaší DNA

Prezentace klienta 5. května 2021 • 00:00
• foto: 
Česká spořitelna, a.s.

Čtyři důvody, proč je služba Erste Premier od České spořitelny nejlepším řešením, pokud chcete, aby vaše finance sloužily vašim potřebám.

Máte nadstandardní příjmy a říkáte si, že byste chtěli část investovat do budoucnosti – své či svých dětí? Nebo jste třeba prodali byt či podíl ve firmě a utržené peníze byste si rádi zachovali?

V obou případech by bylo ideální mít po ruce skutečného odborníka, který si dá práci s tím, aby vás důkladně poznal a pak spolu s vámi sestavil investiční portfolio, jež bude dokonale sedět vašim potřebám. V Česku budete těžko hledat někoho, kdo tohle umí lépe než Erste Premier. Důvodů je řada, tady jsou čtyři nejdůležitější.

1. Špičkoví bankéři

„Naši bankéři patří ve svém oboru mezi nejlepší u nás. Jsou to vynikající profesionálové jak v odbornosti, tak ve schopnosti porozumět klientovi a vyjít mu vstříc,“ říká specialista na investice České spořitelny Jaroslav Kropáček.

To potvrzuje Petr Doležal, spolumajitel pražské firmy, která podniká ve stavebnictví. Léta měl účet u České spořitelny. K nabídce přestoupit do prémiového bankovnictví se nejprve stavěl vlažně. „Pozvali mě na schůzku a tam jsem se potkal s Petrem Antošem, bankéřem Erste Premier. Byl přátelský a vstřícný, ale bylo jasné, že je to skutečný odborník. Empaticky poznal, že nejsem klient, který chce hýčkat, že vyžaduji praktičnost: ukažte mi produkty, řekněte mi, jaké z toho můžu mít výnosy a jaká jsou tam rizika. Nepotřebuju k tomu nějakou omáčku,“ říká Petr Doležal rázně.

Od oné první schůzky je klientem Erste Premier.

Čímž se dostáváme k druhému důvodu.

2. Osobní vztah s klientem

Bankéři Erste Premier se snaží navázat s klientem osobní vztah, profesionální a přitom přátelský, vztah, který se bude točit okolo financí, ale bude stát na důvěře.

„Kdybyste byli mými klienty, určitě bych si s vámi nejdříve ujasnila, co vlastně od svých peněz očekáváte. Jaké jsou vaše příjmy a výdaje a nashromážděný kapitál. To vše je důležité pro stanovení strategie, jestli a jak budeme vaše investiční portfolio budovat. A pak je zde vždy citlivá otázka, jaká tržní rizika jste ochotni podstoupit. Měli byste vědět, co se stane, když akciový trh třeba klesne o 10 nebo 20 procent. A tak s klienty procházíme různé scénáře pro různě poskládaná portfolia,“ vysvětluje Vladimíra Skřivanová, která je bankéřkou Erste Premier již 8 let. 

A zde se dostáváme k třetímu důvodu.

3. Síla velké banky

Bankéř skládá spolu s klientem portfolio z mnoha různých produktů, z nichž každý má specifické vlastnosti, tak aby se v něm odráželo nejen to, jak moc je klient dynamický či konzervativní, ale třeba i jeho plán vybrat část investic již za 3 roky a zbytek za 15 let nebo případný zájem investovat i v cizích měnách.

„Jsme velmi silnou produktovou továrnou. Erste Group patří mezi nejsilnější středoevropské finanční skupiny a největší emitenty strukturovaných produktů,“ dodává Jaroslav Kropáček.

A tato továrna je navíc doplněna o významný prvek, který je čtvrtým z důvodů, proč se obrátit na Erste Premier.

4. Otevřená architektura

Bankéř se při sestavování portfolia neomezuje jen na produkty od Erste Group, ale běžně vybírá z unikátní nabídky několika dalších předních světových společností.

„Díky tomu máme nabídku z celého světa, která je mimo jiné zaměřena na zajímavé sektory, jako jsou informační technologie, vodní hospodářství či umělá inteligence. Umíme tak doplnit investiční příležitosti, které ladí s oborem, v němž klient pracuje,“ říká Vladimíra Skřivanová, podle níž takto bohaté portfolio třetích stran v rámci investičního poradenství v ČR nikdo nenabízí.