nahoru

Bill Gates se po 27 letech rozvádí s manželkou Melindou

čip, ČTK 4. května 2021 • 09:10
Bill Gates se po 27 letech rozvádí s manželkou Melindou
foto: Profimedia

Americký miliardář, filantrop a spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft Bill Gates a jeho žena Melinda se po 27 letech manželství rozvádí. Pár to v pondělí oznámil ve společném prohlášení na twitteru.

Rozhodnutí o konci manželství prý předcházela zralá úvaha a snaha na vztahu pracovat. "Už nevěříme, že můžeme v další fázi našich životů růst společně jako pár. Žádáme o prostor a soukromí pro naši rodinu," stojí kromě jiného ve společném prohlášení.

Dvojice se seznámila koncem 80. let, kdy Melinda nastoupila do Microsoftu. Mají spolu tři děti a společně spravují Nadaci Billa a Melindy Gatesových. Jedna z nejbohatších charitativních organizací na světě se angažuje také v aktuálním boji s pandemií nemoci covid-19.

Od roku 1987 je Gates zařazován do žebříčku nejbohatších lidí světa, který pravidelně zveřejňuje časopis Forbes. Mezi roky 1995 až 2017 mu opakovaně patřila první příčka.

čip, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.