nahoru

Dokonalá demonstrace veřejného úpadku: Politika je špinavá už roky. Tady je důkaz!

mc 2. května 2021 • 09:00
Dokonalá demonstrace veřejného úpadku: Politika je špinavá už roky. Tady je důkaz!
• foto: 
Pavel Dyntera

Naše země nevzkvétá, konstatoval v roce 1990 ve svém prvním novoročním projevu prezident Václav Havel. Tehdy si tuto neradostnou skutečnost bylo možné idealizovat porevolučním entuziasmem. Ten se ale postupem času vytratil a připomínat si je potřeba i další Havlova slova, že budoucí politika a prestiž našeho státu závisí na tom, jaké osobnosti si k reprezentaci vybereme. Soudě podle těch, kteří dochází poslední dekádu na Úřad vlády jsme zatím při jejich volbě příliš šťastnou ruku neměli.

Deset let míjí cestou do práce nápis, který znevažuje, co dělají. Přesto je nechává chladnými. To by zřejmě nebylo ničím znepokojivým, pokud by nešlo o vládní činitele, pro něž by jejich povolání mělo být i posláním. „Na sugestivní otázku, jestli je politika špinavá, si strana Zelených v kampani odpověděla: ‚Pojďme to změnit!‘ Podle stavu této zdi to ale vypadá, že nejspíš nikdo nepřišel,“ glosuje ironicky slogan, který je k vidění jen pár metrů od Úřadu vlády, architekt Adam Gebrian v dalším díle pořadu Gebrian: Plus/Minus z produkce internetové televize Mall.tv. Své voliče s ním v roce 2010 oslovovala politická strana v čele s Ondřejem Liškou. A zatímco bývalý předseda a exministr školství opustil už před lety nejen politiku, ale i Českou republiku, volební apel zůstává. A přitom by stačilo tak málo! Posuďte sami:

mc


Klíčová slova: Gebrian: Plus/MinusDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.