Záběry z pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem

Záběry z pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem Zdroj: Nguyen Phuong Thao

Záběry z pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem
Záběry z pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem
Záběry z pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem
Martin Mikyska alias Mikýř
Martin Mikyska alias Mikýř
17
Fotogalerie

Líbí se vám Mikýřova úžasná pouť internetem? Tady je 5 podobných pořadů, které musíte vidět

O fenoménu pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem (MÚPI) jsme už psali. Martin Mikyska v něm velmi originální formou rozebírá chování internetových celebrit. Dělá to tak originálně, že nemá v Česku, ale ani na světě obdoby. Přesto jsme pro vás našli 5 tipů, které by se vám mohly líbit, pokud patříte mezi fanoušky MÚPI.

1) Internet Historian

Sám Mikýř uvádí tento projekt jako zásadní inspiraci při tvorbě svého pořadu. Animovaný seriál popisuje zajímavé milníky internetové historie a s humorem sobě vlastním popisuje známé i méně známé memes ze všech zákoutí webu.

2) Captain Disillusion

Účet Captain Disillusion si na paškál bere odhalování internetových hoaxů a jejich vysvětlení. Zábavný chlapík s velmi dobře udělaným obličejovým make-upem uvadí na pravou míru jevy, které na internetu neprávem ukradly vaší pozornost. Je to zabavné, poučné a občas i podobné Mikýřovým audiovizuálním trikům.

3) H. Bomber Guy

Kriticky uvažující chlapík s přezdívkou Harris Bomberguy či Hbomberguy vysvětluje ve svých videí různé konspirační teorie. Zároveň se nebojí rozebírat filmy, seriály či videohry. A oblečený je u toho téměř stejně, jako Mikýř. Jen pozor, Hbomberguy je americký levičák a jeho videa jsou tak protkána názory z tohoto politického spektra.

4) MoncaCZ

Jediný český tvůrce v našem výčtu. MoncaCZ se Mikýřovi blíží tím, že za jejími videi je spousta práce a přesto vypadají, jako kdyby je dělalo dítě po předávkování se cukrem. Jsou ale neuvěřitelně vtipná a na českém Youtube už se v podstatě stala kultovním artiklem. Autorka si vystačí s úpravami české hry Mafie, v jejímž světě odehrává neuvěřitelné příběhy. Těžko se to popisuje, prostě se na to podívejte.

5) Robot Head

Novozélandský tvůrce, který na Star Wars a jiných sci-fi filmech nenechá nit suchou. Po jeho brutálních recenzích se už na americké blockbustery nebudete nikdy dívat tak, jako předtím. Robot Head je velmi, ale opravdu velmi kritický a neuvěřitelně pozorný a v seriálech a filmech dokáže najít takové nedostatky, že jen nevěřícně kroutíte hlavou, jak jste si jich mohli nevšimnout.

Tato pětice pořadu nám přijde, že by se mohla trefit do vkusu Mikýřových fanoušků. Pokud chcete vidět originál, musíte se podívat na internetovou televizi Mall.tv, kde vychází nové díly MÚPI každý týden.