nahoru

Dojemné loučení i šťastné shledání u piva. Podívejte se, jak prožívala lockdown jedna pražská restaurace

Martin Bartkovský, Zbyněk Pecák 4. prosince 2020 • 12:40
Dojemné loučení i šťastné shledání u piva. Podívejte se, jak prožívala lockdown jedna pražská restaurace
foto: Zbyněk Pecák

Byla to opravdu dojemná scéna. Večer 13. října se v Česku zavírali restaurace. Nikdo nevěděl na jak dlouho, ale situace vypadala opravdu špatně a tak se štamgasti s číšníky a hospodskými loučili tak, jako by se už neměli nikdy znovu shledat. O padesát dní a jednoho ministra zdravotnictví později se ale hospody otevřely znovu, pivo mohlo  téct proudem a přátelé se opět sešli. Podívejte se, jak oba dva dny prožívala pražská restaurace U Divadla v pražských Holešovicích na unikátních snímcích našeho fotografa Zbyňka Pecáka.

Restaurace U Divadla je nedaleko Strossmayerova náměstí a je krásným úkazem toho, jak to v pražských hospodách fungovalo kdysi. Většina osazenstva se tu zná jménem, ti největší štamgasti mají vlastní půllitry a u baru, stolečků nebo venku se řeší všechna možná témata. Zařízení pro lidi z okolí funguje jako takový obývák. Potkávají se tu na oběd, po práci i před tím, než jdou spát. V rámci probíhající hipsterizace sedmé pražské čtvrti je to krásné připomenutí „starých dobrých časů“, kdy se v hospodě smálo, nadávalo, debatovalo o sportu i politice.

Objektiv našeho fotografa Zbyňka Pecáka tu zachytil unikátní chvíle. Loučení v předvečer druhé uzávěry restaurací i šťastné shledání poté, co byli 3. prosince znovu otevřeny. Podívejte se na snímky, na kterých většinou najdete ty samé lidi. Jak jste zákaz i jeho rozvolnění prožívali vy? Dejte nám vědět do diskuze!

Martin Bartkovský, Zbyněk Pecák
Diskuse ke článku