nahoru

Hrad zveřejnil platy vedoucích úředníků: Mynář měl za rok 1,6 milionu, Ovčáček přes 700 tisíc

mrb 15. září 2020 • 11:00
Hrad zveřejnil platy vedoucích úředníků: Mynář měl za rok 1,6 milionu, Ovčáček přes 700 tisíc
foto: Facebook Pražský hrad - Kancelář prezidenta republiky

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 roční plat i s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, přes milion brali také další dva vedoucí úředníci Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Platy sedmi úředníků Pražský hrad zveřejnil na svém webu, jak mu to na základě žaloby Kristýny Bašné nařídil Městský soud v Praze.

Kancelář ještě mohla podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, uvedla ale, že nehodlá dále zatěžovat soudní systém. "Nicméně mi jako vedoucímu Kanceláře prezidenta republiky není jasné, jak má zveřejnění platových poměrů jednotlivých vedoucích zaměstnanců přispět k diskusi o věcech veřejného zájmu, ani o jaký veřejný zájem by mělo jít," píše Mynář v komentáři ke zveřejněné platové tabulce.

Bašná provozuje webové stránky, na kterých zveřejňuje platy, odměny a další bonusy nejvyšších tuzemských úředníků. O zveřejnění údajů o platech vedoucích představitelů KPR v únoru 2018. Na soudy se obrátila, protože jí Hrad nevyhověl. "Nemáme ostatně co tajit," napsal nyní Hrad na webu v komentáři ke zveřejněné tabulce.

Tabulka platů zaměstnanců kanceláře prezidenta republiky Tabulka platů zaměstnanců kanceláře prezidenta republikyFoto Kancelář prezidenta republiky

mrb
Diskuse ke článku