Karel Roden ve filmu Promlčeno

Karel Roden ve filmu Promlčeno Zdroj: Johana Střížková - DonArt

Vladimír Kratina ve filmu Promlčeno
Vladimír Kratina a Karel Jirák ve filmu Promlčeno
Vladimír Kratina a Karel Jirák ve filmu Promlčeno
Vilma Cibulková ve filmu Promlčeno
Vilma Cibulková a Barbora Bočková ve filmu Promlčeno
17
Fotogalerie

Padla první klapka filmu Promlčeno. Vilma Cibulková se vrací na stříbrné plátno po boku Karla Rodena

Herečka Vilma Cibulková začala v těchto dnech společně s Karlem Rodenem natáčet celovečerní film Promlčeno. Ten se zabývá především otázkou promlčených vražd a jejich dopadu na životy pozůstalých rodin. Zvítězí pomsta nebo odpuštění? Bude vše nenávratně Promlčeno? Na premiéru se mohou diváci těšit začátkem roku 2021.

Ve filmu Promlčeno bude Vilma Cibulková bojovat s 20 let starým tajemstvím. Jedna z nejvýraznějších českých hereček v těchto dnech natáčí pod taktovkou režiséra Roberta Sedláčka. Filmová a divadelní herečka Vilma Cibulková patří mezi největší talenty naší republiky, poslední léta se však držela poměrně stranou. Své role si totiž pečlivě vybírá.

„Považuji scénář k tomuto filmu za velmi silnou látku, téma je totiž nadmíru závažné a režisér Robert Sedláček je báječný. Tyhle  tři aspekty mě inspirovaly k tomu, abych nabídku okamžitě přijala“ říká Vilma Cibulková, která natáčí společné scény s mladou talentovanou herečkou Denisou Barešovou, kterou diváci mohli vidět například v oceňovaném filmu Jan Palach. Cibulková se objeví v roli její matky, která před svou dcerou střeží celých 20 let veliké tajemství.  Dívka vůbec netuší, v čem vyrůstala a co tak mocně ovlivňuje její život až do dnešních dní…

Do klíčové scény filmu, byla připsána role, kterou si zahraje Eva Decastelo po boku Karla Rodena. ,,Karel Roden je pro mě  jeden z nejlepších českých herců a zahrát si s ním je velkou ctí. Doufám, že tam budu mít málo textu, protože představa, že něco zkazím před Karlem Rodenem, je pro mě smrtelná," říká natěšená Eva Decastelo.

Poprvé v celovečerním filmu uvidíme také známého karikaturistu Tomáše Břínka (TMBK), který si zahraje hosta v rádiovém vysílání. ,,Téma filmu je velmi originální a důležité současně. Natáčení bylo natolik náročné, že jsem během něj dokonce stihl vystřízlivět,” říká Tomáš Břínek, který na natáčení filmu přerušil svůj třídenní trip.

Denisu Barešovou ve snímku Promlčeno doplní její herecký kolega, právě z filmu Jan Palach, a to Karel Jirák. Ten zazáří  vedle  hereckého barda Vladimíra Kratiny na policejní stanici a nejen tam. V napínavém krimi thrilleru se představí také Igor Bareš. Shoda jmen s Denisou Barešovou je čistě náhodná. Kdo by si myslel, že se jedná o rodinný herecký tandem, byl by na omylu.

O filmu:

Hlavním tématem snímku Promlčeno, který se právě v těchto dnech začal natáčet, jsou promlčené vraždy. V hlavní roli se představí Karel Roden a jeho filmovými kolegy budou Igor Bareš, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina, Barbora Bočková, Denisa Barešová, Karel Jirák, Michal Dalecký, Ernesto Čekan, Michal Holán, Tomáš Břínek (TMBK),Vladimír Kadlec (Vláďa Videos), Eva Decastelo a další.

Snímek režiséra Roberta Sedláčka sugestivním způsobem popisuje vyvrcholení vnitřního boje a dlouholeté cesty hlavního hrdiny, kterého ve filmu ztvárňuje Karel Roden. Jeho hereckým protipólem v tomto příběhu je talentovaná Barbora Bočková, která ve své komplikované roli stráví většinu času před kamerou ve studiu rádia.

Vladimír Kratina spolu s Karlem Jirákem mladším si užijí natáčení na policejní stanici, zatímco Vilma Cibulková s Denisou Barešovou se představí jako matka s dcerou, jejichž životy se rázem obrátí vzhůru nohama. Ve studiu se coby moderátorský kolega Barbory Bočkové představí Michal Holán a mezi hosty vysílání Tomáš Břínek (TMBK). V roli zprostředkovatele důležitých zpráv diváci uvidí populárního youtubera Vladimíra Kadlece (Vláďa Videos).

Snímek Promlčeno vstoupí do kin začátkem roku 2021.