nahoru

Pracujeme na nové hře, Kingdom Come by si český dabing zasloužilo, říká šéf Warhorse Studios Frývaldský

Martin Bartkovský 24. června 2020 • 17:20
Video se připravuje ...
CEO Warhorse Studios mluví o současné situaci a o Kingdom Come
• video: 
Michael Tomeš E15; Warhorse Studios

V roce 2018 vydali jednu z nejúspěšnějších českých her posledních let – Kingdom Come: Deliverence. O rok později je koupil zahraniční investor. V roce 2020 firma Warhorse Studios stále sídlí  v Praze a stále ji vedou hlavně tři lidé – původní zakladatelé Daniel Vávra a Martinem Klímou a v pozici ředitele Martin Frývaldský. Právě s posledním jmenovaným jsme natočili rozhovor na akci pořádané Českou asociací herních vývojářů a řeč byla nejen o tom, jak se jim už rok a půl dýchá pod novým majitelem, ale samozřejmě i o Kingdom Come a případném pokračování.

Hra Kingdom Come: Deliverence prodala více než dva miliony kopií a stal se z ní celosvětový hit. I dva a půl roku po vydání ji stále lidé hrají. Velký poprask proto vzbudila zpráva z února 2019, kdy ji koupila společnost Koch Media patřící do skupiny Embracer (dříve THQ Nordic). Zachová si studio svou nezávislost? Bude moci nadále vyvíjet velké projekty určené primárně pro jednoho hráče?

„Stále platí, že jsme nezávislé studio. Dokonce to je ten důvod, proč nás náš nynější vlastník kupoval, a platí to i rok a půl po transakci. I nadále chceme vyvíjet velké singleplayerové hry, protože si myslíme, že mají stále obrovskou hráčskou základnu a jejich trh je veliký. Jak se ostatně ukázalo v roce 2018, kdy jsme vydávali Kingdom Come: Deliverence,“ říká ředitel společnosti Warhorse Studios Martin Frývaldský.

Projekt Kingdom Come je pro něj uzavřený. Poslední novinkou byly nedávno vydané korejské titulky. Nyní se studio naplno věnuje nové hře. „Nemohu vám o ní vůbec nic říct. Ani jestli to bude pokračování Kingdom Come,“ dodává Frývaldský.

Pozitivní zprávou ale je, že případný český dabing pro svou hru v budoucnu nevylučuje. „Kingdom Come by si český dabing určitě zasloužilo, jenže v době, kdy jsme hru dělali, jsme byli pořád zelenáči. Nyní už je situace jiná a uvidíme, co přinese budoucnost.“

Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku. Uvítali byste češtinu do hry Kingdom Come: Deliverence? A myslíte si, že ve Warhorse Studios pracují na pokračování, nebo se pustili do něčeho jiného?

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.