nahoru

Festival Maker Faire Prague bude online, domácí kutilové čas v karanténě zužitkovali naplno

abicko.cz 26. května 2020 • 18:30
Festival Maker Faire Prague bude online, domácí kutilové čas v karanténě zužitkovali naplno
foto: Maker Faire Prague

Novodobí kutilové a bastlíři se letos nemohou sejít v osobně, a tak to zkusí  digitálně. Oblíbený festival Maker Faire Prague může být podle organizátorů plný zábavy a inspirace i online: Z virtuálního studia se chystají vypustit balón do stratosféry, nabídnou řadu workshopů, reportáží a překvapení. A chybět nebude ani tvoření s ábíčkem.

Online verze festivalu Maker Faire bude 29. a 30. května. Pro zájemce je připraven bohatý program: Živé přenosy, rozhovory s makery, reportáže přímo z makerských dílen a online workshopy. „Jdeme neprošlapanou cestou. Ale kdo jiný by měl zkusit přenést festival do online prostředí než právě lidé z makerského prostředí? Budeme první a snad se nám povede ukázat možnosti, které nám nabízí internet... a pozitivně překvapit,“ říká Jan Kužník, programový ředitel festivalu.

Maker Faire online: Živá videa a reportáže

Organizátoři připravili pro virtuální návštěvníky několik hodin přímých přenosů, videí a reportáží, kde uvidí makery v akci tak detailně, jak by to v reálu nebylo možné. Páteční odpoledne bude spolumoderovat Vladimír Kořen, sobotou provede vedle Jana Kužníka Milan Blažek. „Byli to právě i makeři a kutilové, kteří svým umem a okamžitou reakcí výrazně pomohli zvládnout epidemii koronaviru na samém začátku. Bez roušek ušitých doma, ochranných štítů vytištěných na 3D tiskárnách, bez podomácku vyrobených dezinfekcí a naší obecné schopnosti improvizovat to mohlo dopadnout mnohem hůř,“ dodává Jan Kužník.

Rozhodnutí zkusit zorganizovat online festival Maker Faire padlo v dubnu, kdy bylo jasné, že minimálně do poloviny roku není šance udělat žádný festival, veletrh nebo setkání několika tisíc lidí. „Spousta z nás je doma, a má tak nečekaně hodně času na své koníčky a tvůrčí projekty. Věřím, že online verze Maker Faire spoustu lidí inspiruje a třeba se pustí do něčeho vlastního,“ říká Josef Průša, CEO firmy Prusa Research. Právě společnost Prusa Research a také hl. m. Praha jsou hlavními partnery online festivalu.

Ve čtení pokračujte zde >>>

abicko.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.