nahoru

Hledáte vlastní bydlení? Zvažte pečlivě všechny možnosti

Prezentace klienta 7. dubna 2020 • 09:40
• foto: 
Wüstenrot - stavební spořitelna a.s.

Pokud stojíte před rozhodnutím, jak a kde budete bydlet a zda zvolit hypoteční úvěr, nebo spíše podnájem, pak se určitě podívejte na Srovnávač bydlení od Wüstenrotu. Najdete tam porovnání výhodnosti nájmů a hypoték, ceny nemovitostí, nájmů a další statistiky.

Ve většině krajů je hypotéka výhodnější než nájem

Rozhodnutí, zda se na několik desítek let zavázat úvěrem, nebo jít raději cestou podnájmu, není jednoduché. V této otázce je dobré se držet známého přísloví dvakrát měř a jednou řež. Názornou ukázku najdete právě na Srovnávači bydlení. „Postavili jsme vedle sebe dva základní parametry – měsíční náklady na hypotéku a na pronájem, a to v jednotlivých regionech republiky. Ukázalo se, že na většině míst u nás je hypoteční úvěr výhodnější než platit nájem. A to jak z pohledu měsíčních nákladů, tak především z delší časové perspektivy. Pokud zvažujete v budoucnosti žádost o hypotéku, pak je více než žádoucí začít včas spořit a vytvářet základ pro získání úvěru v budoucnu,“ uvádí Marian Holub, produktový manažer pro hypotéky finanční skupiny Wüstenrot. Právě vlastní prostředky budou hrát čím dál důležitější roli. Optimálním finančním produktem, vhodným už i pro děti, je stavební spoření, s kterým je možné čerpat i nezanedbatelný příspěvek od státu.

Srovnávač bydlení najdete na: w.cz/bydleni

Stavební spoření i pro starší

Právě stavební spoření patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější spořicí produkty u nás. Rodiče díky němu mohou lehce v budoucnu vypomoci svým dětem s řešením jejich bydlení. Pokud i později ale hledají vhodný produkt pro další spoření, pak stojí za pozornost Wüstenrot Stavební spoření 55+, které je určené klientům starším 55 let. Nabízí veškeré výhody klasického stavebního spoření, včetně státního příspěvku. Plus má řadu příjemných bonusů. Patří k nim například atraktivní úroková sazba 1,2 % p. a., která je klientům garantovaná již při uzavření smlouvy. Cílovou částku je možné zvolit 200 nebo 500 tisíc korun, přičemž na účet vztahující se ke smlouvě o stavebním spoření je nutné vložit do 4 měsíců částku 2 tisíce, resp. 5 tisíc korun, dle zvolené cílové částky. Cílovou částku je pak možné změnit po uplynutí 4 měsíců spoření.

Více informací najdete na www.W.czKlíčová slova: reklama, bydlení, hypotéka, Wüstenrot