nahoru

SPOLU vyhrálo volby. Demokratický blok má šanci sestavit vládu. Babišovo ANO přerostlo ve finiši sčítání

mrb 9. října 2021 • 18:30
SPOLU vyhrálo volby. Demokratický blok má šanci sestavit vládu. Babišovo ANO přerostlo ve finiši sčítání
foto: Reprofoto ČT 24

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) podle propočtu ČTK vyhraje letošní sněmovní volby. Hnutí ANO skončí druhé před koalicí Pirátů se Starosty. Místa v dolní komoře obsadí ještě hnutí SPD. Tradiční levice v podobě ČSSD a KSČM poslance mít nebudou.

Spolu získá podle prognózy zhruba 27,7 procenta hlasů. Hnutí ANO za ním zaostane o půl procentního bodu. Koalice Pirátů a Starostů získá přibližně 15,5 procenta a hnutí SPD 9,6 procenta.

Těsně před pětiprocentní hranicí skončí vedle ČSSD také hnutí Přísaha. Komunistická strana dostane méně než čtyři procenta hlasů.

Obě demokratické koalice mají většinu a mají šanci postavit většinovou vládu. Změna je tady, my ji uděláme, oznámil Fiala volební vítězství Spolu.

Vítězná koalice Spolu (9. 10. 2021) Vítězná koalice Spolu (9. 10. 2021)Foto Reprofoto ČT 24

mrbVolby 2022

Voličský průkaz Volební komise Pravomoci Senátu Historie Senátu Jak se volí do Senátu Jak se volí v komunálních volbách Volba starosty

V roce 2022 nás čekají komunální volby a volby do Senátu. Přinášíme volební zpravodajství, informace o kandidátech, výsledcích voleb, zajímavosti a užitečné rady. Začátkem roku 2023 nás pak čekají prezidentské volby

 

 

 

 

 

 


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.