Hnutí Mladé ANO: Babišjugend zaspal, je po volbách a propaganda už není potřeba | Reflex.cz
nahoru

Hnutí Mladé ANO: Babišjugend zaspal, je po volbách a propaganda už není potřeba

Jiří X. Doležal13. listopadu 2017 • 16:30
Andrej Babiš se svými mladými následovníky
Andrej Babiš se svými mladými následovníky
• foto: 
mladeano.cz

Měsíc po volbách se ukázalo, že další z projektů Agrofertu byl jen předvolební šikimiki na nalákání voličů. Babišův dorost, hnutí Mladé ANO, jako svůj poslední zásadní politický čin zvou občany k volbám, které mají být již zítra. A mezi „lidmi mladého ANO“ už není na jejich webu ani jeden jediný živáček.

Před dvěma lety vznikla za velkého zájmu médií mládežnická odnož hnutí ANO s názvem Mladé ANO. Tradice mládežnických hnutí podporujících nějakou partaj jsou samozřejmou součástí chování všech diktatur, vzpomeňme jenom na Hitlerjugend, případně pak na Pionýrskou organizaci Socialistického svazu mládeže. S propagandou, která uhněte mladé mozky do podoby marmeládových koblih ze všech sil přikyvujících Vůdci, je potřeba začínat brzy, dříve než se mládež nakazí zhoubným virem demokracie. A tak vzniklo Mladé ANO.

Babišovi svazáci mají jasno — na svém webu uvádějí své hodnoty, priority a cíle: „Mladé ANO je samostatnou a nezávislou organizací pro všechny mladé lidi mezi patnácti a třiceti pěti lety věku, mající liberální politické smýšlení a orientaci. Jako členové úzce spolupracujeme s hnutím ANO 2011, které je nám politicky nejbližší. Chceme oslovit mladé lidi s vizí spravedlivé a prosperující společnosti založené na svobodě jednotlivce, vzdělání a na liberálních evropských hodnotách. Hlavním účelem Mladého ANO je zvyšování politického povědomí v České republice, rozvoj mladých lidí a vzdělávání v oblastech veřejného života a jejich zapojení do veřejného dění v rámci České republiky.“

Na paktování s Okamurou doplatí i Babiš, hlasovat s SPD ho navede na cestu do pekla

Takže ANO má svůj dorost, stará se o mládež a dbá o politickou kulturu v zemi. Moc hezký záměr. Když se podíváme na Mladé ANO blíže, dospějeme ovšem k smutnému závěru, že nejde o žádnou mládežnickou organizaci, ale o politické šikimiki, jež má jenom udělat dojem. A snad — pokud by se to povedlo — přinést tatíčkovi Andreji i nějaké hlasy mladých. Zabloudil jsem totiž včera – 12. listopadu — na web Mladého ANO a poslední příspěvek, jejž jsem tam našel, je k volbám. K těm, co proběhly před více než třemi týdny.

Server Mladé ANO opravdu žije...Server Mladé ANO opravdu žije...Foto mladeano.cz

Nevadí, že proběhly — na mladém anonistickém serveru se stále dočteme: „Běžte k volbám! Potkal jsem se se spoustou lidí, kteří mi říkali, že jejich hlas rozdíl neudělá. Představte si, když si tohle řeknou další tisíce lidí? Dohromady by ten rozdíl určitě udělali, a proto zítra nezapomeňte jít volit, protože tyto volby jsou opravdu klíčové. Jiří Till, předseda Mladého ANO.“ A dál už nic. Žádný novější příspěvek mladí anonisté nepublikovali. Skoro měsíc po volbách.

A ještě větší legraci zažijeme, když se na serveru Mladého ANO podíváme do sekce „lidé“. Je opravdu legrační, že v ní není uveden ani jeden jediný človíček — dokonce ani ten nešťastný předseda. Takže můžeme s úspěchem konstatovat, že Mladé ANO byla předvolební Potěmkinova vesnice a ve skutečnosti jde jen o virtuální subjekt, součást kampaně, která po skončení už vůbec nikoho nezajímá. A já se divím, že mne to u Babiše ještě překvapuje...

Senátor Aschenbrenner: Proč jsem to podepsal Mirku Topolánkovi
Lumír Aschenbrenner 9. listopadu 2017 • 17:09

Senátor Aschenbrenner: Proč jsem to podepsal Mirku Topolánkovi

Advokát Sokol: Politici reagují infantilně, Babiš a Zeman demokracii neohrožují

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz
Prezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Profil Donalda Trumpa

Americké prezidentské volby budou probíhat po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začínají primárkami. Přes špatný mediální obraz existují důvody, proč Donald Trump může znovu vyhrát. Ovšem uniklé průzkumy naznačují, že to bude mít těžké.

Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Srpen 1968 a 1969: Fotograf a režisér Josef Ráž vzpomíná na chvíle, kdy šli Češi proti Čechům
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku
PREMIUM X Zelený Raoul: Tajemství hradního sklepení aneb Vstup přísně zakázán!
PREMIUM X Tenkrát v Hollywoodu: Příběh Quentina Tarantina a jeho zatím posledního filmu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější