Komunální volby 2018 | V Brně už to jéééé aneb Čižinského Praha Sobě natočila bizár roku, který už nic nepřekoná | Reflex.cz
nahoru

V Brně už to jéééé aneb Čižinského Praha Sobě natočila bizár roku, který už nic nepřekoná

Marek Stoniš27. září 2018 • 11:30
Praha sobě: Píseň všech pražanů (volební spot 2018)
• video: 
Praha sobě

Vypadá to jako parodie na předvolební klipy, ale není. Úvodem se píše: „Když nic neuděláš, nic se nestane! To si před rokem řekl Jan Čižinský. Postupně se k němu přidali další a další. Senioři. Studenti. Inženýři. Rodiče. Učitelé. Bankéři. Pražané a srdcaři.“ A ti všichni teď dali hlavy dohromady a natočili předvolební video, které aspiruje na… těžko vlastně říci na co.

Každá vteřina budovatelského videoklipu je totiž de facto sama o sobě bizarní scénou. Některé z nich však přesto i tak ční nad jiné. Sám klip začíná vážným tvrzením, že v Praze padají mosty. Scéna je natočena na nešťastném Libeňském mostě, který je ovšem v havarijním stavu hlavně proto, že starosta Prahy 7 Jan Čižinský a jeho aktivistická parta už před lety obstrukčně bránila jeho opravě. Za téměř dadaistický výjev lze také považovat sborový zpěv před krematoriem o tom, že „rodiče jsou chodící mrtvolky, protože jim děti nevzali do školky,“ a za další verš roku lze považovat zpívaný povzdech „nemůžu vyhodit křen do bioodpadu do hnoje a v Brně už to je“.

Když vychovává Babiš aneb Co vše by se syrští sirotci v Česku mohli naučit

Vzhledem k tomu, že Brno se jako vzor v klipu Čižinského objevuje dvakrát, mají se Pražáci v případě jeho vítězství nač těšit. Matěj Hollan jeho vzor? Asi. Ale v každém případě už nebudou muset Pražáci, nebo aspoň kamarádi Jana Čižinského své domácí křenové přebytky vyhazovat do popelnice, ale přímo na hnůj, kterýžto se pravděpodobně stane předmětem velkého koaličního vyjednávání (kolik obecního hnoje do jednotlivých pražských čtvrtí?), pokud tedy Praha sobě uspěje.

Nemá smysl popisovat, co všechno se v bizarním klipu vlastně zpívá a odehrává; byl napsán, natočen, nazpíván, sestříhán a ozvučen zcela nesoudnými lidmi. Stejně jako je nesoudný šéf Prahy Sobě Čižinský, o čemž svědčí i jeho vůle zasednout po volbách schizofrenicky do křesla primátora a zároveň i starosty Prahy 7. Poslaneckého křesla za lidovce se prý možná vzdá.

Za větu „ženy nemají penis“ zničili člověka. Naše civilizace končí

Nicméně na „kauze video“ je vidět, že pravidelné kňučení Jana Čižinského na sociálních sítích, že jeho hnutí nemá peníze, protože za ním nestojí nikdo velký, má smysl. Kromě drobných střádalů se nad ním totiž slitovali i ti velcí – před čtrnácti dny mu milion korun poslala třeba developerská firma BPD uhlobarona Bobely.

Že tak pěkné peníze vyhazuje Jan Čižinský za ukřičené budovatelské písně, je vzhledem k jeho ambicím spravovat město jako dobrý hospodář přinejmenším varující. Ale jeho voličům to možná nevadí.

Možná proto, že v Brně už to jééééé!

Kosovo: Mafiemi prolezlá zemička, která spí na sudu střelného prachu
Pavel P. Kopecký 24. září 2018 • 13:27

Kosovo: Mafiemi prolezlá zemička, která spí na sudu střelného prachu

Bude za pražskou ODS kandidovat doktor Sládek?
Kryštof Pavelka 22. září 2018 • 08:48

Bude za pražskou ODS kandidovat doktor Sládek?
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhly v Česku volby do Evropského parlamentu. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci mohli ovlivnit volby v Česku? A jak volby 2019 dopadly? Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější