nahoru

Když stromy padají jako sirky. Video ukazuje, jak čeští hasiči jen o pár minut unikli pádu několik kmenů

Martin Bartkovský 13. února 2020 • 17:50
Dobrovolní hasiči těsně unikli padajícím stromům
• video: 
Hasiči Protivanov

Hodně velké štěstí měla skupinka dobrovolných hasičů z Protivanova u Prostějova, když odstraňovala následky bouře Sabine. Jen pár minut poté, co rozřezali a odklidili popadané kmeny z cesty, se na místo, kde stáli, zřítily další stromy. Jejich počínání i mocnou sílu přírody zachytila palubní kamera na jejich autě. Podívejte se!

Video vzniklo v pondělí 10. února, tedy v den, kdy bouře Sabine řádila v Česku nejvíc. Skupinka dobrovolných hasičů z Protivanova rozřezává a odklízí stromy, poté se přesouvá do auta. V tu chvíli jim okolní les začne doslova padat na hlavu. Pod silou větru se skácí hned několik vzrostlých stromů do míst, kde ještě před chvilkou stáli.

„Pořezat strom umí každej druhej. To napadne hodně lidí, když nás vidí vyjíždět na výjezd ve větru. Že jsou to ale vůbec pro nás nejrizikovější zásahy, kde se pohybujeme v hodně nebezpečném prostředí, kde ani nemůžeme ovlivnit, co bude následovat, to už si moc lidí neuvědomí. Příroda je prostě mocná. Štěstí? Náhoda? Vyšší moc? Tady hrály roli i zkušenosti a rozvaha, ale náš anděl strážný se určitě dost zapotil, aby Sabinu udržel na uzdě, dokud nebudeme v bezpečí,“ komentují samotní hasiči video, které nahráli na svůj Facebook ve středu.

Krátký klip se stal senzací a za necelý jeden den má přes sto tisíc zhlédnutí. Na nejděsivější scénu se podívejte ve videu v úvodu článku.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.