nahoru

Neuvěřitelný íránský Hulk: Hromotluk na steroidech chtěl bojovat s ISIS a dnes touží zápasit v kleci bez rukavic

Petr Vagner 20. listopadu 2019 • 17:55
Íránský Hulk Sajad Gharibi
• video: 
Instagram @sajadgharibiofficial

Sajad Gharibi, díky své velikosti a tvaru přezdívaný íránský Hulk nebo perský Herkules, ve svých dvaceti sedmi letech měří 186 cm a váží 175 kg. Tohoto člověka jen tak s rukama podél těla neuvidíte. Íránský vzpěrač a kulturista jí 7 jídel denně, a když trénuje, tak až 11 jídel. Vzpírá váhy těžší, než je on sám, a na Instagramu ho obdivuje skoro půl milionu lidí. V letadle by se vedle něj ale tísnit nechtěli.

V roce 2016 Gharibi prohlásil, že se dobrovolně přidá k íránským ozbrojeným silám bojujícím na straně Bašára al-Asada proti teroristické skupině ISIS. Z válčení však nakonec nic nebylo, nejspíš proto, že íránský Hulk se nevešel do uniformy, svěřenou zbraň rozmáčkl, nevtěsnal se ani do džípu ani do helikoptéry a pěšky na bojiště prostě nedošel. Sajada nyní čeká nová výzva. Už několik let se totiž snaží dostat do světa bojového sportu a nyní se mu konečně poštěstilo. Organizace Bare Knuckle FC (BKFC), specializující se na souboje bez rukavic neboli s holými klouby, oznámila, že se v jejich ringu začátkem roku 2020 objeví zmiňované íránské monstrum.

Kolem jeho účasti ovšem vyvstává mnoho dohadů a pochybností. Jestli Hulk projde dopingovými testy či jestli se někdo s takovými testy bude vůbec obtěžovat, je zatím ve hvězdách. Mrštnost, ba dokonce i obyčejná pohyblivost také nebudou jeho nejsilnější stránkou, a tak se nabízí otázka, koho mu seženou jako protivníka? Lze vůbec sehnat někoho podobných rozměrů? A pokud ano, nebude jejich klání připomínat šarvátku krátkorukých tyranosaurů? Pokud bude Hulk naopak čelit někomu menšímu a rychlejšímu, ocitne se po vzoru Davida a Goliáše opět v nevýhodě, neboť uvést masivní končetiny do pohybu nebude bleskurychlý úkon. Ať už bude Ghabiri bojovat proti komukoliv, nikdo neočekává dlouhý zápas, rozhodně by ale mohl být zajímavý.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.