Novinář kritizoval finský hokejový tým před mistrovstvím světa. Když vyhráli zlato, tak svůj článek snědl | Reflex.cz
nahoru

Novinář kritizoval finský hokejový tým před mistrovstvím světa. Když vyhráli zlato, tak svůj článek snědl

Martin Bartkovský30. května 2019 • 12:20
Finský novinář snědl svůj článek, ve kterém kritizoval hokejisty před MS
• video: 
Twitter

Máte někdy pocit, že Češi jsou národem kritiků a sportovních trenérů? Vždy v době kolem mistrovství světa v hokeji se tyto dvě schopnosti propojí. Ale nejsme v tom sami. I ve Finsku se umí do svých elitních sportovců strefovat. Jeden novinář dokonce před světovým šampionátem napsal, že je jejich tým ten vůbec nejhorší v historii. Když podceňovaný manšaft vyhrál zlato, jako omluvu svůj článek snědl. Podívejte se na video.

Šéf sportovní sekce deníku Hufvudstadsbladet Filip Saxén zveřejnil před začátkem mistrovství světa komentář, v němž tvrdil, že finský výběr je tím nejhorším, co kdy tato země vyslala. Jako maximální možný úspěch označoval postup do čtvrtfinále. Když ale partička mladíků senzačně zvítězila, musel svůj postoj přehodnotit.

Tým kolem kapitána Anttily, mladého snajpra Kaapa Kakka a zázračného brankáře Lankinena sice ve skupině nepodával přesvědčivé výkony, a dokonce prohrál s Německem. V play-off ale přeřadil na jiný stupeň, úžasně se semkl, absenci individualit nahradil  bezchybným týmovým výkonem a sestřelil Rusy i Kanaďany.     

Saxén se na Twitteru týmu omluvil. Doslova řekl: „Omlouvám se za svá slova. Nikdy jsem se nemýlil víc,“ a na důkaz své lítosti před kamerou článek z novin vytrhl a snědl. Podívejte se na jeho čin ve videu v úvodu článku.

Druhé Nagano: Čeští hokejisté obsadili na mistrovství světa fantastické čtvrté místo.…
Chybějící góly? Český hokej má problém jinde, říká trenér Miloš ŘíhaKlíčová slova: Finsko, hokej, novinář, článek, kritika, sport


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější