nahoru

Příliš mnoho „winterspecku“. Tlustá krysa se zasekla ve víku od kanálu. Zachraňovali ji hasiči

Martin Bartkovský 28. února 2019 • 13:10
Video se připravuje ...
Záchrana krysy v Německu
• video: 
Berufstierrettung Rhein Neckar

Také vás trápí, že jste po Vánocích přibrali a stále se vám nedaří přebytečná kila shodit? Německou krysu to málem stálo život. Právě kvůli winterspecku, jak se v Německu říká povánoční nadváze, uvízla v jedné z děr víka od kanálu a na její záchranu byl povolán sbor místních dobrovolných hasičů. Fotky i video z akce se staly okamžitě hitem sociálních sítí. Podívejte se, jak záchrana nešťastného hlodavce probíhala.

Celé „drama“ se událo v německém městečku Bensheim, které leží nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Právě tady se obézní krysa pokoušela prolézt kanálem a uvízla. Její pištění pak přilákalo místní obyvatele, kteří zavolali okresní zvířecí záchytnou stanici. Ta si ještě na pomoc přivolala sbor dobrovolných hasičů a akce jako z pohádky O veliké řepě mohla začít.

A kolik hasičů nakonec bylo potřeba na vyproštění jedné krysy? Deset. Čtyři zvedají víko, jeden ji drží v oku na tyči, další ji vyprošťují a zbytek z povzdálí přihlíží. Jak to celé dopadlo, zjistíte ve videu.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.