nahoru

Sněhová armáda. Rusové sestřelují laviny z Elbrusu pomocí 60 let starého děla z muzea

Martin Bartkovský 6. února 2019 • 08:05
Video se připravuje ...
Rusové sestřelují laviny pomocí muzejního děla
• video: 
Facebook.com

K odvážnému kousku se odhodlali místní v Karbardsko-Balkarské republice Ruské federace. Na úpatí Elbrusu, nedaleko hranic s Gruzií, totiž odpalují laviny za pomoci staré armádní houfnice. Zbraň z roku 1953, která už dávno odešla do důchodu, zprovoznili pracovníci místního armádního muzea, horská služba a vojenští nadšenci. Podívejte se, jak hromady sněhu odstřelují.

Lavinové nebezpečí hrozí v pohoří Kavkaz každou zimu a stovky ničivých lavin tu ohrožují celé vesnice. A tak s tím Rusové letošní zimu bojují po svém. Preventivně kopce ostřelují ze 100 mm kanónu muzejního děla. To má na starosti místní protilavinová jednotka, která je složena z dobrovolníků.

Zbraň sloužila v minulosti dokonce i jako protiletadlový kanón. Teď pomáhá chránit místní i turisty před lavinami, protože jen v loňském roce tu pod sněhem zemřelo sedm lidí. Co na ruskou metodu říkáte?Klíčová slova: Rusko, VIDEO, Gruzie, sníh, lavina, Kavkaz, ElbrusDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.