Sněhová armáda. Rusové sestřelují laviny z Elbrusu pomocí 60 let starého děla z muzea | Reflex.cz
nahoru

Sněhová armáda. Rusové sestřelují laviny z Elbrusu pomocí 60 let starého děla z muzea

Martin Bartkovský6. února 2019 • 08:05
Rusové sestřelují laviny pomocí muzejního děla
• video: 
Facebook.com

K odvážnému kousku se odhodlali místní v Karbardsko-Balkarské republice Ruské federace. Na úpatí Elbrusu, nedaleko hranic s Gruzií, totiž odpalují laviny za pomoci staré armádní houfnice. Zbraň z roku 1953, která už dávno odešla do důchodu, zprovoznili pracovníci místního armádního muzea, horská služba a vojenští nadšenci. Podívejte se, jak hromady sněhu odstřelují.

Lavinové nebezpečí hrozí v pohoří Kavkaz každou zimu a stovky ničivých lavin tu ohrožují celé vesnice. A tak s tím Rusové letošní zimu bojují po svém. Preventivně kopce ostřelují ze 100 mm kanónu muzejního děla. To má na starosti místní protilavinová jednotka, která je složena z dobrovolníků.

Zbraň sloužila v minulosti dokonce i jako protiletadlový kanón. Teď pomáhá chránit místní i turisty před lavinami, protože jen v loňském roce tu pod sněhem zemřelo sedm lidí. Co na ruskou metodu říkáte?

Vteřina vysílání stála 4 miliony korun. Podívejte se na nejlepší reklamy letošního…
Takhle se stylově uklízí sníh. Video, jak ho Rakušané odřezávají ze střechy pilou, baví…Klíčová slova: sníh, lavina, Rusko, VIDEO, Elbrus, Kavkaz, GruzieDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
23,060
29,750
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější