Proč sněží a co je vlastně sníh?! Reflex nabízí unikátní rozbor bílého pekla, které zasáhlo Česko | Reflex.cz
nahoru

Proč sněží a co je vlastně sníh?! Reflex nabízí unikátní rozbor bílého pekla, které zasáhlo Česko

Martin Bartkovský, Milan Tesař3. ledna 2019 • 16:43
V Česku sněží. Investigativní reportáž Reflexu
• video: 
Martin Bartkovský

Zatímco všechna média, včetně těch veřejnoprávních, vám už několik dní prakticky neustále servírují, že sněží, ještě nikdo vám neřekl ty nejdůležitější informace: Co je to sníh a proč vlastně padá z nebe! Reflex se tedy ujal této nechtěné povinnosti a rozhodl se tak suplovat veřejnoprávní službu bez nároku na byť jeden koncesionářský poplatek. Vysvětlení se ujal hlavní meteorolog redakce a vedoucí kulturního oddělení Milan Tesař. Jeho šokující reportáž najdete ve videu v článku.

Zatímco všechny zpravodajské portály v zemi už druhý den točí na svých předních pozicích informaci, že v Česku v lednu sněží, Reflex zatím zůstával až povážlivě pozadu. Vypravili jsme se také s kamerou do ulic (no, spíše do uličky za naší redakcí), abychom svou tvář také nastavili pichlavým bílým vločkám, které momentálně činí největší radost dětem a horským vlekařům, zatímco zbytek republiky trpí.

Vysvětlení, co je to sníh a proč vlastně sněží, najdete ve videu výše. Omluvte prosím sníženou kapacitu vloček v reportáži. Během natáčení totiž chumelení v Praze 7 zvolna ustávalo a čekat na příhodnější podmínky nebylo možné kvůli zhoršujícímu se světlu. 

Martin Bartkovský, Milan Tesař
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější