JXD vs. aktivisté podruhé: Jak jsme se nudili na demonstraci proti cirkusům | Reflex.cz
nahoru

JXD vs. aktivisté podruhé: Jak jsme se nudili na demonstraci proti cirkusům

Jiří X. Doležal, Martin Bartkovský9. října 2018 • 07:20

Novinář za mého mládí vyrážel na reportáž pln očekávání, zda se mu podaří odhalit nějaký nešvar, zlo nebo lidskou hloupost. Internet a mobily to všechno zrychlily. Měli jsme všechno – i na kameře – už čtvrt hodiny před zahájením demonstrace. Pak už jsme se jen nudili.

Přišli jsme na demonstraci proti týrání zvířat v cirkusech svolanou aktivisty před cirkus pana Jiřího Berouska, ve kterém se mají zvířata velmi dobře. Přišli jsme patnáct minut před demonstrací a byli tam jenom policisté. Zájem o akci na Facebooku projevilo 3 000 lidí. Pak přišel první demonstrant. Nabídl jsem mu náš leták, že je tam napsáno, co si o jejich názorech v posudku na bakalářskou práci hlavní proticirkusové ideoložky myslí oponent práce. Totiž že to jsou blbosti. Odpověděl do kamery, že na nějaký (nepublikovatelné) kydy nějakého (nepublikovatelné) univerzitního profesora se může (nepublikovatelné), protože má svoji pravdu, neboť je středoškolsky vzdělaný automechanik.

JXD vs. extrémističtí ochránci zvířat: Urážky, nadávky a napadení
Jiří X. Doležal 23. září 2018 • 20:42

JXD vs. extrémističtí ochránci zvířat: Urážky, nadávky a napadení

Mohli jsme jít domů, bylo hotovo, ale připadali bychom si jako flákači. Tak jsme si sedli na zábradlí. „Ještě tu nebyli náckové!“ poznamenal kameraman. Kameraman je z nás nejmladší, tak mu to nejlíp myslí. Fakt tam ještě nebyli náckové. „Už jdou náckové. Jsou jen dva, budou hodný!“ vzápětí poznamenal fotograf, který nejlépe vidí. Když přišli na střední vzdálenost, několika příklady oděvních značek jsem potvrdil, že oba pánové jsou oblečeni v hadrech, co nosívají náckové a co pro nácky vyráběli jiní náckové, než firmu prodali do Arábie.

„To jsou ti stejní náckové, co ti minule říkali, že tě zabijou!“ hlásil potěšeně kameraman, když přišli ještě blíže a zapnul kameru. Je z nás nejen nejchytřejší, ale také má nejlepší paměť. Pak ke mně přišel nácek, řekl do kamery, že mě zabije, a šli domů. My jsme mohli jít taky, už jsme měli všechno. Ale demonstrace ještě pořád nezačala, tak jsme museli čekat.

Pak demonstrace začala a my jsme mohli jít konečně domů, protože jsme splnili úkol a byli na demonstraci. Jinak to ale byla strašná nuda, tak jsme šli domů fakt hned po zahájení. Jenom fotograf zůstal, je nejzodpovědnější, ale byla to taková nuda, že po deseti minutách šel radši dovnitř do cirkusu fotit slona. A nejde o tom nic napsat. Jenom že jsou ti ochranáři trapní.

Kašpaři proti cirkusům: Drezírovat zvířata bitím opravdu nejde!
Jiří X. Doležal 18. září 2018 • 18:12

Kašpaři proti cirkusům: Drezírovat zvířata bitím opravdu nejde!

Dobrý den, já sem jdu squatovat! JXD si vybalil spacák v kanceláři Zelených

Jiří X. Doležal, Martin BartkovskýColours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Dobytí Měsíce: Kdo stál v pozadí? Geniální mladá ajťačka a Hitlerovi inženýři
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější