nahoru

Bláznivý světový rekord: Číňan složil tři Rubikovy kostky, zatímco s nimi žongloval. Za 5 minut!

Martin Bartkovský 6. září 2018 • 15:10
Video se připravuje ...
Číňan složil tři rubikovy kostky, zatímco s nimi žongloval. Za 5 minut
• video: 
Facebook.com/Guinness World Records

Víte, jak se říká, že nezáleží na tom, jak dobří jste v nějaké činnosti, protože na světě už existuje malý Číňan, který to zvládne rychleji a lépe? Tak tentokrát tuhle větu potvrdil Que Jianyu z čínské provincie Fu-ťien. Ten stanovil světový rekord ve složení 3 Rubikových kostek během žonglování. Zdá se vám to nemožné? Podívejte se na video.

Třináctiletý Que Jianyu musel svůj pokus předvést před zapnutými kamerami a živým publikem. Nahoře nad ním svítil dosavadní světový rekord v této bizarní disciplíně. Čínský mladík začal horlivě žonglovat a bleskově rychlými pohyby mezitím natáčel jednotlivé strany tří Rubikových kostek. Když dílo dokončil, nahoře nad ním svítila časová rezerva 15 vteřin. Světový rekord tak stanovil na čas 5 minut a 6,61 setin sekundy.

Během zábavného večera jakoby mimochodem stanovil Que Jianyu další Guinessův rekord. Ve spolupráci se svým učitelem pokořil čas složení Rubikovy kostky ve dvou (každý používá jen jednu ruku), a to o celé 3 vteřiny. Čas jejich rekordu je 25,63 sekundy.

Co na rekordy říkáte? Zvládnete složit obyčejnou Rubikovu kostku? Napište nám to do komentářů pod článkem.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.