Podzim v soukromých televizích: Nový seriál s Jimem Carreym, druhá série Dámy a krále, soutěže a nové magazíny | Reflex.cz
nahoru

Podzim v soukromých televizích: Nový seriál s Jimem Carreym, druhá série Dámy a krále, soutěže a nové magazíny

Vojtěch Rynda3. září 2018 • 15:57
Nová soutěž TV Prima Jeden proti všem
• video: 
Prima FTV

Prima na podzim slaví čtvrtstoletí rodinnými podívanými o rodinách či originální interaktivní show 1 proti všem. Nova sází na další řadu seriálu Dáma a král a nové magazíny Život ve hvězdách a O 10 let mladší. A HBO láká na adaptaci literární klasiky Jarmark marnosti nebo novou spoluprací Jima Carreyho a Michela Gondryho – první od Věčného svitu neposkvrněné mysli.

Televize Prima vysílá už pětadvacet let. Za tu dobu se z původně bezdětných diváků mohli stihnout stát i dědečkové a babičky. Jednu pořádně rozrostlou rodinu sleduje i novinkový seriál jménem Krejzovi, který opanuje prime time v úterky a čtvrtky. Patriarcha a televizní kutil Krejza (Václav Postránecký) vládne vile za Prahou, kde vždycky rád přijme své čtyři dcery a jejich partnery. Ženský element do pozadí naopak odsouvá rodinný cyklus Tátové na tahu, v němž o pomyslný titul nejlepšího otce na světě bojují Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk. Patřit jim budou neděle.

Vlajkovou lodí podzimní sezóny na Primě se stane interaktivní show 1 proti všem, kterou Prima uvede jako první televize ve střední Evropě. „Její jedinečnost spočívá ve speciální aplikaci, díky které se mohou zapojit i diváci doma u obrazovek. Divácky atraktivní bude také ústřední moderátorská dvojice v podání Leoše Mareše a Libora Boučka,“ říká generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Sobotní soutěžení o půldruhého milionu korun se bude točit kolem experimentů a úkolů, na které se nedá najít správná odpověď na internetu ani v encyklopediích.

Snížené jízdné pro seniory a studenty: Kdo dárek pro privilegované zaplatí a jak toto…

Nova

Na Nově už od neděle 2. září poběží nové díly kriminální série Dáma a král o neobvyklé spolupráci soukromého vyšetřovatele a advokátní kanceláře. Na obrazovky se tak vrátí Tereza Hofová, Matěj Hádek, Miroslav Donutil a další. Během pondělků bude pokračovat jiný krimicyklus – Specialisté. Ti se tentokrát vrhnou na kauzy sexuálního devianta, zmizelých dětí nebo zamordované nevěsty.

Čtvrtky na Nově přinesou novinku – lifestylový magazín Život ve hvězdách s moderátorkou Petrou Svoboda, který divákům umožní stát se protagonisty pořadu a splnit si sny po boku českých celebrit. V polovině podzimu Nova na středy nasadí rovněž nový pořad O 10 let mladší. Monika Absolonová v něm představí páry, které za pomoci odborníků navenek omládnou o dekádu.

Páteční večery na Nově zaberou hrubozrnné české komedie (všechny díly Babovřesk a Kameňáků plus tvorba Jiřího Vejdělka), mezi nimiž bude pozoruhodně trčet seriózní životopisné drama Milada o Miladě Horákové. Kanál Nova Cinema rozloží pozornost mezi filmy historické (Troja, Útěk ze Sibiře, Schindlerův seznam, Pianista), sci-fi režiséra Christophera Nolana (Interstellar, Počátek) a animované snímky studia Pixar (kompletní série Toy Story: Příběh hraček).

Kalendář letního času do roku 2022: Kdy začíná a končí, jaká je jeho historie a proč ho…

HBO

S Christopherem Nolanem a produkcí Pixaru se setkáme i na HBO, kde poběží režisérův zatím poslední film, válečné drama Dunkerk a nejnovější „pixarovka“ Coco. Nový seriál Jarmark marnosti podle románu Williama Makepeace Thackerayho z roku 1848 sleduje příběh Becky Sharp a její snahy proniknout mezi anglickou smetánku; premiéra je už 4. září.

HBO Europe uvede dokument Až přijde válka, který běžel v oficiálním programu letošního Berlinale. Film Jana Geberta sleduje aktivity kontroverzní nacionalistické domobrany Slovenskí Branci. Na Cinemaxu uspořádají minifestival Toma Cruise (snímky Collateral, Firma, Tropická bouře a Válka světů). A bonbónkem z programu HBO GO se stane seriál K smíchu, v němž stárnoucí komik Jeff (Jim Carrey) čelí osobní i profesní krizi. Smutná legrace v režii Michela Gondryho začíná 10. září.

Unikátní snímky: Írán před náboženskou revolucí byl úplně jiná země než dnes
Podzim na ČT: Nové zahraniční seriály, První republika i velkolepý retroprojekt

Vojtěch Rynda


Klíčová slova: televize, podzim, jim carrey, seriály


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější