Rasista Babiš? Žije v jiném světě, nepřijetím uprchlíků spáchal vážný čin, říká Pape | Reflex.cz
nahoru

Rasista Babiš? Žije v jiném světě, nepřijetím uprchlíků spáchal vážný čin, říká Pape

Pavel Štrunc, Martin Krepindl, info.cz16. srpna 2018 • 12:20
Rozhovor s Markusem Papem
• video: 
INFO.CZ

Incident z koupaliště v Dubí ze 7. srpna, při kterém mladý muž utrpěl středně těžká zranění, vyvolal v regionu značné emoce. Podle novináře a publicisty Markuse Papeho ale média daly z větší části prostor jen jedné straně – tedy té, která z útoku viní skupinu mužů romského původu z Teplic.

Pape přitom celý incident označuje za banální a zpochybňuje i prohlášení místních Romů, kteří útok odsoudili. Na věci se prý přiživují extremisté a v konečném důsledku to podle něj může vést k opakování nepokojů z roku 2011. V čem pochybila policie? Můžou za rozdmýchávání protiromských nálad média? A v čem Andrej Babiš spáchal rasově motivovaný čin? Podívejte se na rozhovor.

Všechna interview Pavla Štrunce najdete na webu Info.cz >>>

Vyskočí z letadla a řítí se vpřed rychlostí formule 1. Podívejte se, jak se létá na …
Kolik nácků je třeba k zapálení duhové vlajky? Video proti pochodu Prague Pride baví …

Pavel Štrunc, Martin Krepindl, info.czMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější