Dvacet uprchlíků nás nepodřeže, říká Hollan. Pohrdáte národem, Západ páchá sebevraždu, vpálil mu Tomský | Reflex.cz
nahoru

Dvacet uprchlíků nás nepodřeže, říká Hollan. Pohrdáte národem, Západ páchá sebevraždu, vpálil mu Tomský

Martin Krepindl23. července 2018 • 11:00
Proti sobě: Matěj Hollan a Alexander Tomský
• video: 
reflex.cz

Ve studiu pořadu Proti sobě tentokrát zasedli dva muži, jejichž pohled na řešení migrační krize snad nemůže být rozdílnější. Zatímco komunální politik Matěj Hollan z hnutí Žít Brno volá po solidaritě, politolog publicista Alexander Tomský je jednoznačně přesvědčen o tom, že Česko už nesmí přijmout ani jednoho uprchlíka. O vypjaté momenty a slovní přestřelky tak ani tentokrát nebyla nouze.

Matěj Hollan minulý týden vyvolal bouři na sociálních sítích, když s hnutím Žít Brno vyzval k přijetí desítek migrantů z Itálie. Přímo do Říma poslal dopis, který jde svým vyzněním zcela proti oficiální zahraniční politice české vlády. Píše se v něm mj., že Brno by rádo uprchlíky přijalo a úspěšně integrovalo.

Nebojte se migrantů, za strach můžou média. Evropa se poučila a má hranice pod…

To řada lidí odmítla v čele s prezidentským mluvčím Jiřím Ovčáčkem, který Hollana dokonce nařknul z vlastizrady. Daleko k těmto slovům neměl ani dnešní Hollanův debatní protějšek Tomský. Zazněla slova o zradě, pohrdání i absolutním nepochopení důsledků takového rozhodnutí. Sám Hollan ale ničeho nelituje, a to i přesto, že mu lidé vyhrožují násilím.

Proč Hollan vůbec podnikl takový krok? Měli bychom Itálii raději "obětovat"? Je Česko férový spojenec? Nebo jen sobecký stát, který hledí pouze na své zájmy? Podívejte se na video na začátku článku.

Podepsala jsem Antichartu. Marie Rottrová je hrdinka důležitého upozornění
Majitel Vítkovic Jan Světlík na scéně Reflexu: Stát ovládají neschopní úředníci

Martin KrepindlVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,230
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější