Rasistická tabule u Soukupa je moje práce, televizní rada je pro smích, říká Pavel Novotný | Reflex.cz
nahoru

Rasistická tabule u Soukupa je moje práce, televizní rada je pro smích, říká Pavel Novotný

Karel Dlabač18. července 2018 • 15:20
Proti sobě: Pavel Novotný vs. Vilém Besser
• video: 
reflex.cz

Na televizi Barrandov se kvůli politicko-diskusním pořadům snáší ostrá kritika. Odpůrci televize zmiňují nevyváženou dramaturgii i neprofesionální výkony moderátora a majitele v jedné osobě Jaromíra Soukupa. Jsou takové výtky opodstatněné? Mělo by být vysílání soukromých televizí pod větším drobnohledem kontrolních orgánů? Pracuje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) víc pro politiky, nebo diváky? Proti sobě se tentokrát utkali ještě donedávna jeden z hlavních dramaturgů TV Barrandov Pavel Novotný a novinář serveru Forum 24 Vilém Besser.

Podle Novotného je sice Jaromír Soukup špatný moderátor, hodně se ale prý za poslední rok zlepšil. Novotný přitom sám sebe označuje za typického představitele tzv. Pražské kavárny, jeho „zradu“ už mu ale prý kavárníci odpustili. V pořadu Proti sobě Karla Dlabače na sebe Novotný prozradil autorství většiny tabulí, kterými Soukup popudil hosty i diváky svých pořadů. A na svědomí má prý i tu nejkontroverznější.

Za komunismu bylo lépe. Nebyli jsme ničí kolonií jako dnes, vpálil ideolog z KSČM Skála…

Besser v diskuzi Soukupa mj. označil za egomaniaka s politickými ambicemi, nedokáže si prý jinak vysvětlit, proč na sebe poutá takovou pozornost. Jistou „nestrannost“ v českých médiích sice chápe, nikdy by ale prý šéfové svým novinářům neměli diktovat, co mají psát.

Oba pánové se ale na jedné věci poměrně jednoznačně shodli: RRTV je právě na příkladu TV Barrandov pro smích. Proč? Nastal soumrak českých médií? A dělal by Pavel Novotný mluvčího Jaromíru Soukupovi v momentě, kdy by se ocitl na Pražském hradě? Odpovědi se dozvíte v nejnovějším dílu pořadu nahoře ve videu.

„Dovedete nás k muslimskému mnohoženství!“ Poslanec Benda se pustil do gay aktivisty Walka
Ovčáček a Bartoš proti sobě: Proč nejsou Piráti ve vládě? Může Zeman mluvit sprostě? Je…

Karel DlabačMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější