Je důležitá marináda a z jakého masa dělat burger? Zdeněk Pohlreich radí, jak správně grilovat | Reflex.cz
nahoru

Je důležitá marináda a z jakého masa dělat burger? Zdeněk Pohlreich radí, jak správně grilovat

Martin Bartkovský, Karolína Fourová16. června 2018 • 09:45
Tipy na grilování pro začátečníky od šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha
• video: 
Martin Bartkovský

Grilování se může zdát jako způsob, kterým nemůžete na mase nic zkazit. Položíte na gril kus steaku a za dvacet minut máte hotovo. Grilování ale začíná už v obchodě správným výběrem masa. Jak vybrat kvalitní maso, na kterém toho nejde moc zkazit, a jsou vůbec marinády důležité? Podívejte se na video a nechte si poradit od šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha.

Jak vybrat maso na gril

Důležitá je především čerstvost. Maso i tuk na něm by měly mít hezkou barvu a maso by rozhodně nemělo lepit nebo být cítit. Při grilování je důležité plánovat. Měli byste už před nákupem vědět, co budete připravovat a mít představu, jak na to. Podle toho i lépe odhadnete množství nakoupeného masa.

Proč sbírají milion podpisů a organizují masivní demonstrace? Chceme svrhnout Babiše,…

Maso na gril, které se vždycky povede

Ideální je začít u mletého masa nebo masa, které se nedá příliš vysušit, jako je například krkovička, vepřová kotleta. Jednoduché na přípravu je také celé kuře. Zpravidla s rostoucí cenou masa je jeho příprava náročnější.

Marináda na maso: je důležitá?

Je potřeba si uvědomit, že marinádou ze špatného masa dobré neuděláte. Marináda je skvělá věc na dochucení dobrého masa nebo jeho chuťové obměny, ale není to způsob, jakým případně zkažené maso zachránit. Maso v marinádě navíc nemusí dlouze ležet, stačí ho jen před grilování nebo po něm lehce potřít.

7 nejšílenějších festivalů: Pohřbívání zaživa, soutěž v prasečím kvičení i přeskakování…

Kupované mleté maso na burger

Stále ještě přetrvává názor, že kupované mleté maso je méně kvalitní nebo ošizené, což už dávno není pravda. Velké masozávody si vzhledem k normám dnes nemohou dovolit produkovat nekvalitní maso nebo maso pocházející ze špatných hygienických podmínek. Na dobrý burger je potřeba  především mleté maso s určitým podílem tuku, který dodá burgeru šťavnatost a chuť. Standardně se v určitém poměru mele například ramínko s kýtou.

V Evropě vzniká největší letiště na světě. Staví ho Turci a přepraví až 200 milionů …
Automatizace ohrožuje Česko. Podívejte se, komu za 20 let seberou roboti práci

Martin Bartkovský, Karolína FourováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější