nahoru

Bezpečnostní expert Šándor: Není to boj dobra a zla. Skripal měl být mrtvý, britské verzi nevěřím

Pavel Štrunc, info.cz 16. května 2018 • 09:45

„Svět je složitý a místo partnerů v něm máme země, které prosazují vlastní zájmy.“ Bezpečnostní expert Andor Šándor se pozastavuje nad otazníky v kauze otrávení bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery.

Britská verze mu nedává smysl a nevěří jí. Kdyby prý byla použitá látka, o které se mluví, museli by být oba Skripalovi mrtví. Mezinárodní reakce tak dle názoru Šándora byla přehnaná, a to i ze strany české vlády, která vyhostila tři ruské diplomaty. Bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby je ale kritický i k prezidentu Miloši Zemanovi.

Jeho prohlášení o novičoku označuje za nešťastné. Potom už prý politici jen hledali obětního beránka a ve funkci musel skončit šéf vojenských výzkumníků Bohuslav Šafář. Byl Skripal v Praze? Kdo tedy o novičoku lže a proč? A máme se bát velkých teroristických útoků? Podívejte se na rozhovor.

Všechna interview Pavla Štrunce najdete na webu Info.cz >>>


Pavel Štrunc, info.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.