nahoru

Generál NATO Pavel: Spojenci nevědí, co si o nás myslet. Češi jsou vlastenci, jen když vyhráváme ve sportu

Martin Bartkovský25. dubna 2018 • 06:57
Generál NATO Petr Pavel: Spojenci neví, co si o nás mají myslet. Češi jsou vlastenci jen když se vyhrává ve sportu
• video: 
Martin Bartkovský

Jsme spojenec, který si plní své povinnosti na zahraničních misích, ale není konzistentní v názorech. Tak nás ve stručnosti vnímají v Severoatlantické alianci podle jejího vojenského velitele Petra Pavla. Generál se pro reflex.cz vyjádřil nejen k tomu, jak jsou Češi v zahraničí vnímáni, ale třeba i na téma, zda jsme podle něj národ vlastenců. Odpovědi najdete ve videu.

Podle generála Petra Pavla potřebuje česká společnost dospět. Ukazuje se to i v tom, že většina si myslí, že je třeba za náš způsob života bojovat, ale pouze malé procento je ochotno k tomu něčím přispět. Vlastenectví se u nás projevuje hlavně krátkodobě, a to jen v případě sportovního úspěchu. Více o pohledu spojenců Severoatlantické aliance na Česko i o otázce vlastenectví se dozvíte ve videu v úvodu článku.

Jsou podle vás Češi vlastenci? Byli byste ochotni přispět k obraně našich hodnot a způsobu života? Napište nám to do komentářů pod článkem.Klíčová slova: vlastenec, NATO, armáda, VIDEO, Petr Pavel, vojskoDiskuse ke článku