nahoru

Přichází Terror. Pro fandy kolektivní paranoie a hororů z mrazivé nicoty

Kateřina Kadlecová 16. dubna 2018 • 09:40
Seroš X: The Terror
• video: 
reflex.cz

Je to takové Ledové království, ale pro dospělé – tenhle desetidílný horor ze sněhového pekla byl natočen podle skutečných událostí. Ve druhém díle Seroše X vám představíme The Terror – a vy se budete bát, ať chcete, nebo ne.

V roce 1845 Sir John Franklin a jeho muži (prý jich bylo na 130) vyrazili na lodích Erebus a Terror na náročnou expedici do Arktidy. Znalci historie vědí, jak průzkum Severozápadní cesty dopadl, ale výhoda je na to celé zapomenout. Jinak si výjimečně dobrý seriál s fantastickou atmosférou, který vysílá stanice AMC a jejž produkoval mj. Ridley Scott, tolik neužijete.

V roli kapitána Johna Franklina jasně září škaredý, fantasticky charismatický Irčan Ciarán Hinds – až do třetího dílu. Jestlipak ho snědí eskymáci, mytické monstrum, lední medvěd nebo jeho vlastní lidi? Kdo nezešílel strachy u Carpenterovy Věci (1982) z antarktické pustiny, ať zkusí vydržet tohle. Šťastnou plavbu!

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.