nahoru

Nečekané odhalení: 18 let od premiéry Matrixu tvůrci prozradili, co znamenají zelené znaky

Martin Bartkovský1. listopadu 2017 • 09:30
1080p720p360p
Úvodní scéna z filmu Matrix: Reloaded
• video: 
Facebook.com/Matrix

První film ze sci-fi trilogie Matrix od bratrů, nyní sester Wachowských způsobil celosvětový poprask. Okamžitě se stal kultem, lidé napodobovali oblékání hlavních hrdinů, pokoušeli se o zpomalené pohyby z Neova uhýbání kulkám, citovali celé pasáže a na obrazovky počítačů si dávali spořič nekonečně stékajících zelených japonských znaků. Sundat roušku tajemství z kódu samotného Matrixu se tvůrci rozhodli až po téměř dvou dekádách. Pokud ale čekáte něco speciálního, pravděpodobně budete zklamáni.  

Americký server Cnet při rozhovoru s hlavním designérem filmu Simonem Whiteleym vytasil ohranou otázku na téma, co tedy znamenají ony zelené japonské znaky v úvodu každého z filmů. A překvapivě se dočkal odpovědi. Nejedná se o tajné kódy ani žádné speciální formule. Prostě a jednoduše jde o japonský recept na přípravu sushi, který Whiteley opsal z kuchařky své asijské manželky. Designér nyní pracuje na filmech s postavičkami LEGO, v minulosti se podílel třeba na Tenké červené linii či muzikálu Moulin Rouge.

Co na tohle zjištění říkáte? A jak se vám líbil ve své době první Matrix? Dejte nám vědět do komentářů. 

100 let od VŘSR: Ruským bolševikům se během jednoho dne podařilo nastolit hrůzovládu
Když dvojnásobný vrah bloumá obilím a střílí po kameře. Prima odvysílá dokument o Jiřím…Klíčová slova: matrix, VIDEO, odhalení, filmy, kulturaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
22,310
29,390
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější