nahoru

Taháme z moře magory, kteří věří blbostem, říká cestovatel Přibáň

Martin Krepindl, info.cz22. srpna 2017 • 09:35
1080p720p360p
Taháme z moře magory, kteří věří blbostem. Chtějí všechno zadarmo, říká cestovatel Přibáň
• video: 
INFO.cz

Sny ekonomických migrantů o lepším životě na západě Evropy nemají podle cestovatele Dana Přibáně s realitou moc společného. Lidé, především z Afriky, prý na starý kontinent prchají s vidinou bezstarostného života. Cestovatel to přirovnává ke snům Čechů o zbohatnutí v 90. letech.

V rozhovoru s Pavlem Štruncem Přibáň také odmítá hluboké příkopy mezi zastánci a odpůrci migrace: podle něj jsou si názory obou táborů mnohem bližší, než se na první pohled zdá. On sám je ostře proti ekonomické migraci, neposkytnutí pomoci válečným uprchlíkům ale považuje za „trapné“. Proč podepsal internetovou petici na pomoc běžencům? Co má na mysli, když mluví o arabském „pošahaném národním obrození“? A proč si jsou podle něj Češi a Syřané podobnější, než se zdá? Podívejte se na celý rozhovor.

Všechna videa z rubriky Štrunc! můžete vidět ZDE >>>

Turisté, nebo teroristé? Ekonom Vladimír Pikora o absurdním boji Evropy proti masovému …
Cesta za kmenem Pygmejů do srdce Afriky: Ta naše písnička Bambutijská

Martin Krepindl, info.czSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější