nahoru

Rusko i Západ jsou v zastydlé válce. Klaus a Zeman mají pro Kreml cenu zlata, tvrdí analytik Šlerka

Martin Krepindl, info.cz 16. srpna 2017 • 13:40

Rusko a západ Evropy jsou podle analytika Josefa Šlerky v tzv. zastydlé válce. Podle něj to potvrzuje stále nedořešený konflikt na východě Ukrajiny, ale i smršť dezinformací, které v unijním prostoru šíří prokremelská média. Důvod? Česká republika prý z hlediska Moskvy rozhodně není zanedbatelná země. Díky rozhodovacím procesům a právu veta v Evropské unii lze prý naši zemi považovat za stejně důležitého potenciálního partnera, jako je např. Francie. 

Cenu zlata pak pro Rusko prý mají názory Miloše Zemana a Václava Klause. Podle něj jsou totiž často v naprostém souladu s rétorikou prezidenta Vladimira Putina. Proč je třeba vidět rozdíl mezi propagandou a válečnou operací? Kvůli čemu Češi nevěří mainstreamovým médiím? A kolik lidí dle údajů ze sociálních sítí sleduje a „lajkuje“ konspirační webové stránky? Podívejte se na celý rozhovor.

Všechna videa z rubriky Štrunc! můžete vidět ZDE.

Martin Krepindl, info.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.