Úchylný jednorožec a pokémoni na každém kroku. Brno ovládli fanoušci japonské kultury | Reflex.cz
nahoru

Úchylný jednorožec a pokémoni na každém kroku. Brno ovládli fanoušci japonské kultury

Šárka Cvrkalová22. května 2017 • 14:30

Letošní Animefest přinesl fanouškům japonské kultury opět velkou dávku soutěží, her, japonského jídla, kultury, a především zábavy.

V pátek 19. 5. se už kolem desáté hodiny ráno začala před brněnským Výstavištěm tvořit fronta návštěvníků. Odvážnější z nich později i ve svých cosplayích zaplnili MHD při přesunu do tělocvičny, která byla – tak jako každým rokem – poskytnuta zdarma k přespání.

Ačkoli se jednalo už o 14. ročník této akce, jako každým rokem jsme museli několika místním objasňovat, že cosplay je přestrojení za hrdiny ze seriálů či filmů a že podivně vypadající lidé v brnění, pohádkových šatech a zvířecích maskách přijeli do Brna navštívit festival japonské kultury.

Děsivá výměna rolí v přírodě. Video zachytilo, jak pavouk ulovil myš
Martin Bartkovský 21. května 2017 • 14:29

Děsivá výměna rolí v přírodě. Video zachytilo, jak pavouk ulovil myš

„Z řad dobrovolníků pomáhá zajišťovat akci zhruba 300 lidí. Co se týče profesionálů, techniků, porotců soutěží a dalších dlouholetých organizátorů, číslo je přibližně stejné,“ prozradil na závěrečné přednášce ředitel festivalu Adam Rambousek.

Návštěvníků dorazilo tentokrát přibližně o tisíc více než před rokem, konečné číslo se tedy vyšplhalo zhruba na 5500 fanoušků anime a mangy (japonských kreslených seriálů a komiksu). Ti všichni si mohli užít spousty stánků se suvenýry, výborného japonského jídla nebo si nechat namalovat portrét od profesionálních i amatérských kreslířů mangy.

Animefest každým rokem své prostory pro stánky rozšiřuje. Mě osobně jejich množství letos zaskočilo a projít je všechny od prvního s plyšovými pokémony přes trička z marvelovek až po ty s hrnečky s anime motivy mi zabralo téměř půl dne.

„Mám pocit, že tu každým rokem vidím víc a víc skvělých cosplayů, nejvíc se mi líbil asi Kloboučník z Alenky v říši divů,“ svěřuje se mladík, jenž na sebe prozradil, že je na festivalu už popáté.

„To, jak se každý rok rozšiřují prostory, je proti jiným podobným festivalům bezkonkurenční,“ říká cosplayerka v kůži Leviho z anime Šingeki no kjodžin a dodává, že se jí také líbí mnohonárodnost porotců Cosplay soutěže. Tu letos vyhrála cosplayerka v kostmu Rapunzel z filmu Na vlásku.

Počasí nakonec akci přálo, a tak bylo ještě v podvečerních hodinách v Brně možné spatřit podivíny v cosplayích, ačkoli akce byla oficiálně ukončena v neděli kolem třetí hodiny odpolední.

Autorka je studentkou AKAŽ.

Animefest 2017 v brněVIDEO Šárka Cvrkalová

Nadávky z večerek: Krátké video vás naučí vietnamská sprostá slova
Martin Bartkovský 17. května 2017 • 14:08

Nadávky z večerek: Krátké video vás naučí vietnamská sprostá slova

Pražský bizár: Podle Královské cesty jsme žrouti trdelníku a ruští milovníci mučení!

Šárka Cvrkalová


Klíčová slova: Animefest, japonsko, kultura, komiks, scifi, fantasy


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější