nahoru

Děsivá výměna rolí v přírodě. Video zachytilo, jak pavouk ulovil myš

Martin Bartkovský 21. května 2017 • 15:00
Obří pavouk si nese mrtvou myš
• video: 
Facebook.com/aussieoffroaders

Upozorňujeme, následující záběry nejsou vhodné pro arachnofobiky! A i jindy silné povahy mohou mít problém s tím, co na nich je. Jeden Australan totiž natočil pavouka z čeledi maloočkovitých (angl. huntsman spider), jak ve svých čelistech svírá mrtvou myš, kterou táhne směrem vzhůru po okraji myčky. Podívejte se na video!


Tomuto druhu se občas přezdívá velcí krabí pavouci. K lovu nestaví sítě, ale na kořist skáčou. Co se jejich rozměrů týče, rozpětí jejich nohou může mít až 30 centimetrů. I přes děsivý vzhled nejsou pro člověka příliš nebezpeční. Koušou jen zřídka a jejich jed na lidský organismus nepůsobí smrtelně.

Nehledě na obří velikost se můžou pohybovat taky na stěně, jak je patrné z tohoto videa. V něm pavouk vláčí myší zdechlinu vertikálně po stěně myčky. Kromě Austrálie se tito pavouci vyskytují také v Americe, Africe, Asii a na Blízkém východě u Středozemního moře.Klíčová slova: příroda, VIDEO, lov, Austrálie, pavoukDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.