nahoru

Děsivá výměna rolí v přírodě. Video zachytilo, jak pavouk ulovil myš

Martin Bartkovský21. května 2017 • 15:00
1080p720p480p360p240p
Obří pavouk si nese mrtvou myš
• video: 
Facebook.com/aussieoffroaders

Upozorňujeme, následující záběry nejsou vhodné pro arachnofobiky! A i jindy silné povahy mohou mít problém s tím, co na nich je. Jeden Australan totiž natočil pavouka z čeledi maloočkovitých (angl. huntsman spider), jak ve svých čelistech svírá mrtvou myš, kterou táhne směrem vzhůru po okraji myčky. Podívejte se na video!


Tomuto druhu se občas přezdívá velcí krabí pavouci. K lovu nestaví sítě, ale na kořist skáčou. Co se jejich rozměrů týče, rozpětí jejich nohou může mít až 30 centimetrů. I přes děsivý vzhled nejsou pro člověka příliš nebezpeční. Koušou jen zřídka a jejich jed na lidský organismus nepůsobí smrtelně.

Nehledě na obří velikost se můžou pohybovat taky na stěně, jak je patrné z tohoto videa. V něm pavouk vláčí myší zdechlinu vertikálně po stěně myčky. Kromě Austrálie se tito pavouci vyskytují také v Americe, Africe, Asii a na Blízkém východě u Středozemního moře.

Drsná lekce z přírody. Leopard napadne dikobraza a téměř okamžitě toho začne litovat
Austrálie zabavila skoro jednu a půl tuny kokainu, největší množství ve své historiiKlíčová slova: VIDEO, pavouk, lov, příroda, austrálieDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,940
22,810
29,130
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější