nahoru

Rvačka s redaktorem Reflexu a focení hotové za 10 vteřin. Iggy Pop slaví sedmdesátku

Martin Bartkovský 21. dubna 2017 • 14:10
Roman Černý vzpomíná na focení s Iggy Popem
• video: 
Martin Bartkovský

Psal se rok 2010 a v zákulisí festivalu Colours of Ostrava pobíhala velmi kreativní dvojka. Fotograf Roman Černý a kulturní redaktor Reflexu Marek Gregor. Společně zpovídali a fotili světové hudební hvězdy a bezesporu jednou z těch největších byl Iggy Pop. Ten byl však vyhlášený tím, že se odmítá fotit mimo pódium, a fotografy, kteří měli tu čest udělat jeho portrét, byste spočítali na prstech jedné ruky. A mezi nimi je právě i Roman Černý. Podívejte se na video, ve kterém vzpomíná na divoké události kolem fotografování této dnes sedmdesátileté hudební ikony.

Vyfotit portrét známějšího muzikanta v rámci „hudebního festivalu někde ve východní Evropě“ je pro obyčejné smrtelníky téměř nemožné. Přesto se to Romanovi Černému podařilo. Ukecal manažera Iggyho Popa a po několikahodinovém čekání měl nějakých 15 vteřin na to, aby jednoho z nejznámějších zpěváků světa vyfotil i s kapelou mimo pódium. V rámci oslav 70. narozenin Iggyho Popa jsme slavného českého fotografa vyzpovídali a jeho vzpomínky najdete ve videu nahoře. Za poskytnuté prostory pro natáčení děkujeme obchodu s gramodeskami a gramofony phono.cz.

Zběsilou foto session provázela i strkanice, do které se přimotal redaktor Reflexu Marek Gregor a samotný Iggy Pop. Jak na rvačku tehdy vlastně došlo? To zjistíte ve videu níže:  

Jak to bylo s rvačkou mezi Markem Gregorem a Iggy Popem?VIDEO Martin Bartkovský

Podívejte se, jak vypadalo focení zákulisí festivalu Colours of Ostrava v roce 2010, kde se kromě Iggyho Popa a jeho kapely The Stooges mihli i třeba Eric Truffaz, Laco Deczi nebo bubeník Marky Ramone z The Ramones:

Colours of Ostrava 2010 s fotografiemiVIDEO Reflex.cz

 

Diskuse ke článku