nahoru

V Česku začíná komiksová revoluce. Projekt NANITS mění zažité pořádky a vyzkoušet si ho můžete zdarma

Martin Bartkovský24. února 2017 • 15:30
1080p720p480p360p240p

Stvořili celý nový vesmír, na crowdfoundingové platformě Kickstarter vybrali přes 800 tisíc korun, vymysleli pojetí digitálních komiksů a nyní se chystají dobýt svět. Český tým stojící za projektem Nanits Universe rozhodně nemá malé cíle. Podle úspěchu na Kickstarteru a ukázek jejich práce to vypadá, že by mohli uspět. První kapitolu jejich příběhu si můžete zdarma stáhnout už nyní do svého mobilu či tabletu.

Svět trápí pandemie viru, který zabijí vše živé. Najednou se objeví spásný lék – sloučenina Nanits, která nejenom že lidstvo uzdraví, navíc ho umí učinit imunním proti všem dalším nemocem. A pro firmu, která tento lék vymyslela, je cesta k ovládnutí světa prakticky vydlážděná. To je jen začátek příběhu komiksu, který vydala česká společnost Nanits Universe. Postupně má přijít mnoho dalších dílů a příběhů z fiktivního vesmíru. Pro podnikavé Čechy to je ale jenom špička ledovce.

Tím nejdůležitějším na celém projektu je samotná platforma, na které se komiks nachází. Jak jeho autoři říkají, jedná se o intuitivní editor, který kombinuje obraz, text i hudbu do velmi atraktivní podoby, a práci s ním zvládne prakticky každý. U Nanits komiksů totiž nejde o suché obracení digitálních stránek, ale o „nekonečné“ scrollování příběhem, který jakoby pluje po obrazovce, a atmosféru při čtení doplňuje originální a na míru složený soundtrack. Ten se mění podle toho, v jaké fázi příběhu se zrovna nacházíte, a umocňuje veškeré dění v digitálním světě.

I přes skeptické názory skalních příznivců komiksů či odpůrců moderních technologií, o Nanits je na internetu zájem. Na Kickstarteru firma vybrala více než 26 tisíc liber, čímž překročili svou první vytyčenou metu. Na své velké plány ale potřebují financí víc, a pokud jim chcete přispět, můžete tak učinit ZDE.

Aplikaci NANITS s první kapitolou příběhu si můžete zdarma stáhnout a přečíst už teď. Dostupná je jak pro Android, tak i iOS. Co si o ní myslíte? Napište nám do komentářů.

Německá reklama si dělá legraci z obezity i blafů, které jíme. Sledujte příběh Eatkaruse
Nejmladší matka na světě: Pohnutý životní příběh dívky, která porodila v 5 letechKlíčová slova: komiks, scifi, vesmír, VIDEO, rozhovor


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější