nahoru

Vlk z exilu. Film o Janu Masarykovi ovládl nominace Českých lvů a představil první trailer

Martin Bartkovský 26. ledna 2017 • 12:10
VIDEO: Film Masaryk se představuje v prvním traileru
• video: 
IN Film

Měl rád víno, ženy a zpěv. Tak líčili Jana Masaryka jeho spolupracovníci. Režisér Julius Ševčík k tomu v novém filmu Masaryk přidal ještě šňupání kokainu a zápas se dvěma světovými velmocemi najednou. Jeho snímek se představí na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně a vysloužil si celkem 14 nominací na Českého lva. Na oslavu svých úspěchů odhalil film první plnohodnotnou ukázku. Do českých kin na něj můžete zajít od 9. března 2017. Podívejte se na video!  

„Ideály jsou krásné, ale není žádný med za ně bojovat. Je téměř lhostejné, zda se film odehrává v době zápasu proti německému expanzionismu, či zda by byl o nástupu komunismu nebo jiného barbarství. Hrdinu v každé době definuje to stejné - odhodlání postavit se zlu navzdory vědomí, že šance na úspěch je malá,“ říká o Janu Masarykovi režisér Julius Ševčík.

Oldřich Kaiser jako Edvard Beneš Oldřich Kaiser jako Edvard BenešFoto IN Film
Hlavní roli Jana Masaryka ztvárnil Karel Roden. Prezidenta Edvarda Beneše si zahrál Oldřich Kaiser a v dalších rolích se představí třeba Eva Herzigová, Emília Vášáryová, Robert Jašków či Jiří Vyorálek.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.