Exkluzivně z premiéry Trainspottingu 2: Vyzpovídali jsme Spuda, Begbieho i Rentona! Bude třetí díl? | Reflex.cz
nahoru

Exkluzivně z premiéry Trainspottingu 2: Vyzpovídali jsme Spuda, Begbieho i Rentona! Bude třetí díl?

Tereza Spáčilová24. ledna 2017 • 17:30

Dlouhé hodiny mrzli fanoušci Dannyho Boylea a hlavně kultu jménem Trainspotting před branami edinburgského multiplexu Cineworld. V neděli tam měl premiéru  “sequel” Trainspottingu T2, film, jenž legendu oživuje po dlouhých dvaceti letech. Čtenáři Reflexu mohli být u toho prostřednictvím přenosu přímo z oranžového koberce na našem Facebooku. 

Prošli se po něm všichni hlavní protagonisté včetně Ewana McGregora či Roberta Carlyla alias Begbieho a navzdory počasí, v němž se kameramanům vybíjely baterie, zdravili promrzlé publikum bezmála dvě hodiny. Premiéra tak víc než oficialitu připomínala jednu velkou party. “Ku..evská zima, ale tohle za to stojí,” glosoval pospolitou atmosféru Robert Carlyle alias Begbie.

T2 Trainspotting - trailerVIDEO YouTube

Trainspotting je pro Skoty srdeční záležitost. Když Boyle tvrdí, že jsou to “takové skotské Hvězdné války”, není daleko od pravdy. Místní pro Trainspotting dýchají, což se potvrdilo nejen během natáčení (skotská premiérka se prý dokonce vyvlékla ze zahraniční cesty, jen aby se ho mohla zúčastnit), ale i v samotný den premiéry. “Neznám Edinburčana, který se nešel podívat. Trainspotting je přece náš!” říkala mi v obchodě Mary, prodavačka, jež se přitom v éře původního Trainspottingu sotva batolila.

Ještě častěji zájmeno “náš” padalo v souvislosti se zmíněným Carlylem. Begbieho Skotové zbožňují. Rodák z Glasgow, kde mimochodem vznikala převážná část prvního dílu (ten druhý se naopak točil v Edinburghu), platí doma za národního hrdinu.

Internet zesměšňuje Trumpova nejmladšího syna. Zastala se ho dcera Clintonové

“Skoti se nehlásí k Irvinovi ani ke slavnému psovi Bobbymu, ale Begbie, ten je prostě jejich. Dokonce i vězni, když jsme u nich filmovali Begbieho pobyt v lochu, měli k Robertovi téměř bratrský  a vztah,” prozradil Boyleův dvorní producent Andrew Macdonald. 

Carlyle sám to spíše zlehčuje. “Legenda? To tedy nevím. Každopádně je to pocta,” odpověděl v rozhovoru, jenž Refllexu poskytl přímo na premiéře. Mimo záznam potom prozradil, že by se nebránil ještě jednomu pokračování Trainspottingu. “Begbie ostatně vystupuje v poslední knize Irvina Welshe The Blade Artist. Takže kdo ví, možná neřekl poslední slovo.”

Podívejte se na video, ve kterém o lásce k Trainspottingu mluví Begbie i Spud. A Renton pak prozradil, co je nejlepší věc na tom, být Skot...

Filmová událost sezony? Pokračování kultovního Blade Runnera se představuje v prvním…
Jiří Strach o Andělu páně 2: Bůh dopustil hit, já se jenom svezl
TEREZA SPÁČILOVÁ 29. prosince 2016 • 12:52

Jiří Strach o Andělu páně 2: Bůh dopustil hit, já se jenom svezl

Tereza SpáčilováColours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější