nahoru

8 let mandátu během 30 vteřin. Podívejte se, jak zestárl končící prezident Obama

Martin Bartkovský 11. listopadu 2016 • 14:05
VIDEO: Jak se změnil Barrack Obama za 8 let
• video: 
YouTube.com

S notnou dávkou nadsázky se dá říct, že Bílý dům, tradiční sídlo amerických prezidentů, nese své jméno podle schopnosti barvit svým obyvatelům hlavy. Podívejte se na časosběrné video, které zachycuje, jak se prezident Obama za osm let změnil.

Na první pohled by se sice mohlo zdát, že Obama nestárne, tohle video ho přece jen usvědčí. I když se končící americký prezident drží ve skvělé formě, funkce nejmocnějšího muže na světě mu přidala pár vrásek a šedivé vlasy na jeho hlavě začínají převažovat nad černými.

První afroamerický i tweetující prezident jsou tituly, jež mu zůstanou. Obama bude zároveň prvním americkým exprezidentem, který zůstane žít v hlavním městě. Podle jeho slov má před sebou ještě spoustu práce. I když mu americké zákony neumožňují kandidovat na prezidenta potřetí, stále ještě může pomýšlet na kariéru v politice. Vždyť je mu teprve 55 let.

Martin Bartkovský
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.