Uprchlík není kočka, smutně koukat nestačí. Syrsko-německý youtuber šije do Němců i migrantů | Reflex.cz
nahoru

Uprchlík není kočka, smutně koukat nestačí. Syrsko-německý youtuber šije do Němců i migrantů

pet22. března 2016 • 11:00
Uprchlík není kočka, smutně koukat nestačí. Syrsko-německý youtuber šije do Němců i migrantů
foto: youtube.com

Inspirován podobnými akcemi stál s páskou na očích na berlínském Alexanderplatz s nápisem: Jsem syrský uprchlík. Věřím vám, věříte vy mně? Obejměte mě. To video nasbíralo přes šest set tisíc zhlédnutí. Tak začal svou youtuberskou slávu Firas Alshater.

Quidův palec nahoru: O povrchnosti, upřímnosti a neodolatelné potřebě objímat své kolegy

Čtyřiadvacetiletý Firas na kanál Zukar vkládá od konce ledna humorná videa, jimiž se snaží bořit bariéry mezi Němci a uprchlíky. Ve svém nejznámějším vypráví, jak čekal a čekal, než se vůbec někdo osmělil k němu přistoupit. „Němcům trvá, než něco přijmou, ale pak se toho drží zuby nehty,“ vysvětluje plynnou němčinou, k čemu došel. A diváky evidentně zaujal, jeden z nich napsal: „Jsem proti uprchlíkům, ale tohle video je vážně cool.“

Vedle populárního „objímacího“ videa natočil další, v němž ukazuje, jak snadné je nenávidět. Že kočky, které nic nedělají, jsou přijímány všude, zatímco když si on natáhne uši a jde smutně koukat za dveře, nikdo si ho domů nepustí. Nebo dává tipy na krásu: usmívejte se, obklopte se lidmi, kterým se líbíte, nedělejte ze sebe, co nejste - to je narážka na německá solária, kde se ženy snaží být tmavší, kdežto v Sýrii frčí make-up, který pleť tamních žen zesvětlí.

Asadův Instagram: Jaká válka? V Sýrii je hezky
Mav 18. března 2016 • 14:31

Asadův Instagram: Jaká válka? V Sýrii je hezky

Firas dostal v Německu azyl před dvěma a půl lety. Studuje herectví a zabývá se vytvářením filmů a ze Sýrie uprchl před režimem Bašára Asada. Když totiž v roce 2011 v rámci arabského jara točil, co se v Sýrii děje, chopila se ho syrská tajná policie a na devět měsíců ho zavřela a mučila. Firasova rodina ho poté našla a vyplatila. Než se dostal do Německa, na pozvání německého filmaře Jana Heiliga, byl ještě na několik dní zadržen, tentokrát bojovnými islamisty, kteří ho pro změnu obviňovali z propagandistické práce pro Asada. Byli ale méně brutální než státní tajní, píše The Guardian.

„Viděl jsem během dětství a dospívání v Sýrii mnoho zlých věcí, ale to neznamená, že by můj život měl pokračovat stejně. Zítřek bude lepší. Rozesmívat lidi je pro mě způsob, jak se vyhnout žití v minulosti,“ vysvětluje a dodává, že německá byrokracie a každodenní život vůbec mu k jeho suchému humoru poskytují víc než dost podnětů.

pet


Klíčová slova: Německo, YouTube, uprchlíci


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Petr Sokol: Sázejte na politiku, dokud se v českých sázkových kancelářích nenaučí určovat kursy
PREMIUM X Ivan Stěpanovič Koněv: Hrdinný osvoboditel Prahy, nebo padouch?
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč se Čapí hnízdo nesmělo dostat před soud
PREMIUM X Taylor Swift: Blonďatá zpěvačka dobyla hudební trůn a stala se nejlépe vydělávající celebritou světa
PREMIUM X Zelený Raoul: Jak nemít problém s Rusy ohledně sochy Koněva?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější