nahoru

Holandští vtipálci dali do umělecké galerie obraz z IKEA. „Odborníci“ se nachytali

fra 21. března 2015 • 16:00
Holandští vtipálci dali do umělecké galerie obraz z IKEA.
Holandští vtipálci dali do umělecké galerie obraz z IKEA.
• foto: 
Youtube.com

Co je to skutečné umění? Několik kritiků vám bude tvrdit (a navíc pořád o tom píší), že oni to ví, ale veřejnost je mnohdy nechápe. A pak jsou zde “odborníci-laici”, kteří věří, že to, co je v galerii či muzeu, musí mít nutně nějakou přidanou hodnotu. Podívejte se, jak to ale dopadne, když se věci zmocní vtipálci.

Dva Nizozemci umístili do muzea v Arnheimu masově vyráběný obrázek z řetězce IKEA. Lidem pak tvrdili, že jej namaloval známý švédský umělce, který se jmenuje Ike-Andrews. A ptali se lidí, co si o obrazu myslí. Popsal to web mashable.com.

Návštěvníkům galerie samozřejmě nedošlo, že se dívají na obraz z IKEA. Zdá se, že by to dokonce neodhalila naprostá většina lidí. Proto obraz vyrobený podle všeho někde počítačem, popisovali jako dílo, které “ukazuje na chaos v mysli umělce”, nebo že detaily obrazu jsou “neuvěřitelné”.

Podívejte se na video:

 

fra


Klíčová slova: reflex, obraz, ikea, HolandskoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.