nahoru

Co si vlastně mám zakrýt? Boj jihoafrického prezidenta s rouškou se stal hitem internetu

ČTK 25. dubna 2020 • 12:50
Video se připravuje ...
Jihoaafrický prezident Cyril Ramaphosa předvadí, jak si nasadit roušku
• video: 
Facebook

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa chtěl jít občanům příkladem a v přímém přenosu si na znamení solidarity nasadil roušku. Jeho nešikovné pokusy, během nichž si pestrobarevnou látkou nakonec místo úst a nosu zakryl oči, se ale díky komickému potenciálu staly hitem internetu. Prezidentův boj s rouškou byl na sociálních sítích terčem vtipů a pod hashtagem #facemaskchallenge (#rouškovávýzva) ho komentovaly desetitisíce lidí. Napsala o tom agentura AFP.

Prezident na čtvrteční tiskové konferenci oznámil, že země začne postupně od 1. května uvolňovat přísné omezení pohybu, které bylo zavedeno kvůli koronaviru. Nakonec občany vyzval, aby venku pokud možno nosili roušky a v rámci osvěty si chtěl jednu nasadit. Nejdříve se mu ale nedařilo uchytit jednu z gumiček za uchem a nakonec si roušku nasadil tak, že mu zakrývala oči a nikoli ústa. Při manipulaci navíc sahal na přední část roušky, což je podle odborníků chybné.

"Když nevidím virus, virus nevidí mě," komentoval Ramaphosovu horkou chvilku jeden z uživatelů na twitteru. "Konečně něco pozitivního. Cyrile, díky, že jste nás rozesmál," napsala na této sociální síti Roxanne Konkolová.

Legraci si ale nakonec ze sebe udělal i sám prezident. "Mám tu vzkaz pro všechny ty, co se mi smáli: hodlám spustit televizní kanál, kde budu lidi učit, jak si nasazovat roušky," řekl.


Kdy může skončit karanténa? Byla vládní omezení přehnaná? Jak se může pandemie dál vyvíjet? Přečtěte si v novém tištěném Reflexu velký rozhovor s profesorem Pavlem Kolářem a imunologem Jaroslavem Svobodou >>>

Reflex 17/2020 Reflex 17/2020Foto Archív

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.