nahoru

Hra, jaká tu ještě nebyla: Spolkněte kapsli s mikropočítačem, plňte úkoly a vylučte kapsli jako první

Karel Kilián, zive.cz 24. listopadu 2018 • 16:17
Video se připravuje ...
Guts Game
• video: 
VTM.cz

Už vás nebaví klasické hry, k jejichž ovládání se používá klávesnice nebo joystick? Australští vědci z Royal Melbourne Institute of Technology vytvořili novou „hru“, kterou nazvali Guts Game („hra vnitřností“). Její součástí je neobvyklý polykatelný biosenzor. O novince informoval magazín New Scientist.

Nutno konstatovat, že nápad vypadá na první pohled spíše jako pokus o recesi, nicméně po podrobnějším prostudování se jeví jako vcelku zajímavá výzkumná metoda. Zhuying Li z RMIT řekl pro Digital Trends: „Na trhu již existuje mnoho senzorů, které dokážou měřit tělesnou teplotu, hodnotu pH, tlak nebo fungovat jako endoskopický nástroj. Jenže pro mnoho pacientů je spolknutí takového předmětu těžko překonatelným problémem. “

Právě s tím mají pomoci nové herní prvky, jejichž cílem je motivovat uživatele k požití snímače a zlepšit celkovou zkušenost s léčbou.

Jak hra vypadá a co mikropočítač v kapsli umí? Dočtěte si článek na Živě.cz >>>

 

 

Karel Kilián, zive.cz


Klíčová slova: hra, vnitřnosti, střevoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.