Dan Landa: „Lhali nám, je tu obrovská manipulace.“

Dan Landa: „Lhali nám, je tu obrovská manipulace.“ Zdroj: Nguyen Phuong Thao

Dan Landa: Koncertovat nebudu. Lhali nám, je tu obrovská manipulace

„Pokud něco považuji za drzé, nelogické a trestuhodné, nemůžu to přijmout“. Zpěvák Daniel Landa chce být svým fanouškům oporou.

Většina umělců už se těší, až se opět vrátí na podium, vy jste se ale rozhodl opačně a koncerty zatím neplánujete. Proč?

Já za daných podmínek koncertovat určitě nebudu. Odmítám tuhle novou zdravotní diktaturu. Je to moje politické rozhodnutí, můj protestní postoj, který chci projevit veřejně a jednoznačně. Protože vidím jiné známé tváře, které svým veřejným postojem ukazují opak. Ale to já nemůžu, protože pokud něco opravdu po­važuji za drzé, nelogické, vlastně až trestuhodné, nemůžu to přijmout. Jsem s tímto chováním vlády a politiků naprosto v ne­souladu.

Mám tomu rozumět tak, že vám naopak vadí, když se někdo podrobí požadavkům a například se nechá naočkovat?

To je každého věc. Mně jde o princip. Kdybych byl riziková skupina, možná se taky nechám očkovat. Ale já do ní nespadám. A i kdybych spadal, stejně trvám na dobrovolnosti, která tady jasně byla zaručena na začátku. Lhali nám, je tu obrovská manipulace, což mi vadí. Proto proti tomu vystupuji.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!