nahoru

Česká hřiště

Andrej Halada 21. září 2009 • 11:01

Každý popis golfového hřiště je více či méně subjektivní, a tato rubrika ani neskrývá, že je opravdu osobním pohledem. Texty jsou psány na základě konkrétních zážitků, her, které jsem na tom kterém hřišti absolvoval. Není to vycucané z prstu ani vyčtené z reklamních textů jednotlivých klubů.


Naopak hvězdičkové hodnocení by už mělo vyjádřit objektivnější pohled na areál. Hodnocení má tři kategorie: herně-sportovní úroveň hřiště (zkratka SPORT), estetická hodnota areálu (ESTETIKA) a komplexnost nabídky služeb (SERVIS).
Do hodnocení SPORT se promítá design hřiště, charakter a uspořádání jamek i jejich počet (9 nebo 18), kvalita a údržba odpališť, fervejí a grýnů. SPORT hodnotí úroveň areálu z hlediska toho, jak si zde hráč zahraje.
ESTETIKA je vyjádřením, jak areál působí z hlediska estetického, jak je umístěn v krajině, jaká je okolní příroda a celkový charakter místa. I jak příjemně se tu člověk cítí, když třeba nehraje.
Kategorie SERVIS shrnuje vše, co je návštěvníkům k dispozici: provedení klubovny, sociální služby, úroveň drajvingu a tréninkových ploch, vybavení u odpališť, celkovou upravenost. Jde i o vyjádření reprezentativnosti areálu.Výzva pro čtenáře: Každý může přispět vlastním hodnocením v anketě a také názorem na hřiště v diskusi k článku. Vyjadřujte prosím především vlastní dojem, snažte se nekomentovat ostatní příspěvky – každý má právo na jiný názor. Cílem je shromáždit co nejvíce věcných a zároveň osobních názorů, z nichž pak může vzniknout pestrý pohled na dané hřiště.Zobrazit větší mapu

A Alfrédov, Automotodrom Brno
B Barbora, Bechyně, Benátky nad Jizerou, Beřovice
C Cihelny, Cínovec
Č Čeladná, Čertovo Břemeno, Český Krumlov
D Darovanský dvůr, Dýšina
G Grabštejn
H Háje, Harrachov, Hazlov - Františkovy Lázně, Hluboká, Hodkovičky, Hořehledy, Hostivař, Hrádek u Nechanic
J Janov, Ještěd – Rozstání
K Karlovy Vary – Olšová Vrata, Karlovy Vary - Závodiště, Karlštejn, Kaskáda – Brno/Jinačovice, Konopiště, Kořenec, Kostelec u Zlína, Krásný Dvůr, Kravaře, Kunětická Hora
L Liberec-Machnín, Libouchec, Lipno, Líšnice, Luby
M Malevil, Mariánské Lázně, Mladá Boleslav, Mladé Buky, Mnich, Molitorov, Most, Motol – Praha, Mstětice, Myštěves
N Na Vrších, Nová Amerika, Nová Bystřice
O Olomouc
P Pardubice / Lázně Bohdaneč, Písek - Kestřany, Podbořánky, Poděbrady, Prosečné
R Ropice, Rožnov pod Radhoštěm
S Semily, Slavkov, Slušovice, Sokolov, Stará Boleslav, Svobodné Hamry, Svratka
Š Šilheřovice, Štiřín
T Telč, Teplá, Terasy Ústí nad Labem, Terezín, Třímany
Y Ypsilon

Andrej Halada