nahoru

Český basketbal už nikdy nebude jako dřív, říká skaut NBA Kudláček, který pracuje pro Michaela Jordana

Hana Filipová, E15.cz 6. září 2019 • 18:55
Jakub Kudláček
Jakub Kudláček
• foto: 
Michael Tomeš, E15

„Postup českého týmu ze skupiny je obrovský úspěch a klobouk dolů před kluky. Počítám, a doufám, že to pomůže zpopularizovat tento nádherný sport a přitáhne to velkou pozornost medií, investorů, fanoušků a spoustu nových nadšených baskeťáků. Naše republika zatím nereflektuje celosvětovou popularitu basketbalu, nicméně to se postupem času změní i kvůli úspěchům jako je tento, když se k tomu přípočítají úspěchy individuální, tak bych řekl, že prožíváme úžasné basketbalové období. Také doufám, že lidé pochopí, jak velký úspěch to je, že basketbal je opravdu globální sport a konkurence je obrovská,“ říká skaut NBA Jakub Kudláček, už třetím rokem létá po světě a sleduje při hře stovky basketbalistů.

ONLINE: Česko - Austrálie. Sledujte boj ve čtvrtfinále basketbalového MS ve středu v 15:00 ZDE >>>

Jeho šéfem je basketbalová legenda Michael Jordan, šestinásobný vítěz americké NBA a dvojnásobný olympijský vítěz, zároveň ale taky majitel klubu Charlotte Hornets. Právě pro něj bývalý český reprezentant, devětadvacetiletý Jakub Kudláček pracuje. Vybírá, kdo by byl tím správným pro tým do nejlepší basketbalové soutěže světa. Teď s nadšením sleduje, jak si čeští hráči vedou na světovém šampionátu v Číně a pro E15.cz zhodnotil šance samotných hráčů i tuzemského basketu v budoucnosti.

Celý rozhovor se skautem NBA Jakubem Kudláčkem si přečtěte na webu E15.cz >>>

Hana Filipová, E15.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.