Ježdík: Zdraví Čechů je ohrožené, vychováváme hloupější děti, Ledecká a Sáblíková jdou proti systému | Reflex.cz
nahoru

Ježdík: Zdraví Čechů je ohrožené, vychováváme hloupější děti, Ledecká a Sáblíková jdou proti systému

Čestmír Strakatý20. března 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Michalem Ježdíkem
• video: 
Prostor X

Možná už nebude žádné Nagano. Sportovní ředitel basketbalové asociace Michal Ježdík tvrdí, že budoucnost českého sportu a hlavně zdraví národa jsou ohrožené. Na vzestupu je obezita i cukrovka, roste taky tlak krve u dětí. Klíčové je podle něj zvýšit pohybovou zdatnost hlavně u příští generace. Teď si totiž vychováváme hloupější generaci.

Děti totiž mají málo pohybu, ale taky je robotizujeme. Nejsou kreativní a de facto se vracíme zpátky do minulosti, kdy jen seděly ve škole a nesměly se hýbat. Podle Ježdíka je třeba změnit přístup k dětem. Třeba v tom, jak tělocvik vypadá. Teď stojí v zástupech a čekají na svou chvíli, svazy ale nabízí i modernější přístup.

Změnit se ale musí taky rodiče. Teď se bojí děti pouštět ven, jsou zavřené doma. Problém jsou prý i omluvenky z tělocviku a to, že učitelům a trenérům chybí právní ochrana. Děti už nezvládnou kotrmelec, a tak se učitelé bojí ho s nimi dělat, nemají totiž kredibilitu a rodiče mají vždy navrch.

Šéfkuchařka Kamu: Byla jsem závislá na jídle, ovládalo mě. Lidi se ničí, ale je to náš…

Češi jsou podle Ježdíka hodně konzervativní, a proto bylo těžké něco změnit. Teď ale začalo svítit červené světlo i v kolektivních sportech. Národní týmy najednou nejsou tak úspěšné a skutečně hrozí, že hokejová reprezentace už vyhrávat nebude. Ježdík varuje, že pokud se nic nezmění, bude míň Jágrů a Hašků, ale víc Sáblíkových a Ledeckých. Ty jsou totiž proti systému.

Jak může pohybová zdatnost vést lidi k vlastenectví? Proč je tak důležitá pro zdraví národa? V čem jsou dnes děti hloupější? A skutečně se můžeme rozloučit se sportovními úspěchy národních týmů, pokud se nic nezmění?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Profesor Ptáček: Vládnou nám bezcitní psychopati, za většinu nemocí si můžeme sami,…
Alkohol způsobuje 9 typů rakoviny, víme to jistě a média mlčí, bezpečná dávka…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější