Ježdík: Zdraví Čechů je ohrožené, vychováváme hloupější děti, Ledecká a Sáblíková jdou proti systému | Reflex.cz
nahoru

Ježdík: Zdraví Čechů je ohrožené, vychováváme hloupější děti, Ledecká a Sáblíková jdou proti systému

Čestmír Strakatý20. března 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Michalem Ježdíkem
• video: 
Prostor X

Možná už nebude žádné Nagano. Sportovní ředitel basketbalové asociace Michal Ježdík tvrdí, že budoucnost českého sportu a hlavně zdraví národa jsou ohrožené. Na vzestupu je obezita i cukrovka, roste taky tlak krve u dětí. Klíčové je podle něj zvýšit pohybovou zdatnost hlavně u příští generace. Teď si totiž vychováváme hloupější generaci.

Děti totiž mají málo pohybu, ale taky je robotizujeme. Nejsou kreativní a de facto se vracíme zpátky do minulosti, kdy jen seděly ve škole a nesměly se hýbat. Podle Ježdíka je třeba změnit přístup k dětem. Třeba v tom, jak tělocvik vypadá. Teď stojí v zástupech a čekají na svou chvíli, svazy ale nabízí i modernější přístup.

Změnit se ale musí taky rodiče. Teď se bojí děti pouštět ven, jsou zavřené doma. Problém jsou prý i omluvenky z tělocviku a to, že učitelům a trenérům chybí právní ochrana. Děti už nezvládnou kotrmelec, a tak se učitelé bojí ho s nimi dělat, nemají totiž kredibilitu a rodiče mají vždy navrch.

Šéfkuchařka Kamu: Byla jsem závislá na jídle, ovládalo mě. Lidi se ničí, ale je to náš…

Češi jsou podle Ježdíka hodně konzervativní, a proto bylo těžké něco změnit. Teď ale začalo svítit červené světlo i v kolektivních sportech. Národní týmy najednou nejsou tak úspěšné a skutečně hrozí, že hokejová reprezentace už vyhrávat nebude. Ježdík varuje, že pokud se nic nezmění, bude míň Jágrů a Hašků, ale víc Sáblíkových a Ledeckých. Ty jsou totiž proti systému.

Jak může pohybová zdatnost vést lidi k vlastenectví? Proč je tak důležitá pro zdraví národa? V čem jsou dnes děti hloupější? A skutečně se můžeme rozloučit se sportovními úspěchy národních týmů, pokud se nic nezmění?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Profesor Ptáček: Vládnou nám bezcitní psychopati, za většinu nemocí si můžeme sami,…
Alkohol způsobuje 9 typů rakoviny, víme to jistě a média mlčí, bezpečná dávka…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,420
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější